Рада не подолала вето Ющенка на виділення "грипозного" мільярду

Мільярд гривень передбачалось направити на забезпечення усіх лікарень країни необхідними ліками та обладнанням.

Верховна рада на позачерговому засіданні не подолала президентське вето на закон про виділення на боротьбу з наслідками епідемії грипу 1 мільярда гривень.

За відповідне рішення проголосував 231 депутат з 300 необхідних. За відповідний закон проголосували фракції БЮТ, Блоку Литвина, КПУ та частина НУ-НС. Партія регіонів у повному складі не голосувала.

Парламент ухвалив рішення відправити даний документ на доопрацювання у бюджетний комітет. За таке рішення проголосував 251 народний депутат з 226 необхідних.

Мільярд гривень передбачалось направити на забезпечення усіх лікарень країни необхідними ліками та обладнанням для діагностики хвороби та протидії поширення епідемії грипу, а також для отримання громадянами професійної медичної допомоги та безкоштовних ліків.

Як відомо, 3 листопада Рада ухвалила зміни до державного бюджету на 2009 рік, які передбачали виділення відповідної суми, проте 16 листопада президент скористався правом вето і повернув закон у Верховну раду зі своїми пропозиціями.

Вчинок Ющенка депутати від БЮТ назвали "злочином проти власного народу" і заявили, що "президент укотре поставив свої вузькі політичні інтереси вище, ніж здоров’я цілої нації".

У свою чергу, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала народних депутатів "не брати на совість гріх" і проголосувати за подолання вето. "Кожна дитина, яка внаслідок поганої підготовки країни до епідемії втратить життя, то буде на совісті тих депутатів, які через політичні причини не проголосують за подолання вето", - підкреслила глава уряду.

Читайте також:

Тимошенко попередила, що українці вмиратимуть від грипу через депутатів

Ющенко оголосив про завершення епідемії грипу

Тимошенко закликала готуватися до другої хвилі епідемії

Кількість смертей від грипу збільшилася до 404 людей

ВідеоРада не подолала вето Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: