Рада не змогла винести вирок бюджету Тимошенко

Депутати не ухвалили жодного рішення відносно виконання урядом бюджету на 2009 рік.

Верховна рада не змогла ухвалити жодного рішення щодо звіту уряду по виконанню державного бюджету на 2009 рік. З трьох проектів постанов із цього приводу жодна не набрала більше 170 голосів нардепів.

На вечірньому засіданні ВР заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський відзвітував, що держбюджет розроблявся з прогнозом ВВП 6,8%, 959,2 мільярда гривень, але через економічну кризу в 4 кварталі реальний ВВП зріс лише на 2,15%, а номінальне значення склало 943 мільярди гривень

Зростання ВВП спостерігалось у галузях, які мають меншу частку податку на додану вартість, зокрема в аграрній галузі, відзначив урядовець.

За його словами, через погіршення зовнішньої кон'юнктури відбулося порівняно з третім кварталом 2008 року падіння експорту на 36,5%, імпорту на 29,9%. Збитки підприємств порівняно з 2007 роком зросли у 3,9 раза.

"Попри це уряду вдалося мобілізувати до державного бюджету на 16,3 мільярди більше, ніж передбачено законом про бюджет", - заявив Мярковський.

Він оприлюднив низку фінансових показників цього року. Зокрема, планове завдання за доходами загального фонду бюджету було перевиконано на 2,8%, надійшло понад план 5,1 мільярда гривень.

Надходження податкової адміністрації склали 78,7 мільярда гривень, або 102,5% плану. Державна митна служба забезпечила практично 100% виконання плану, повідомив заступник міністра.

Касові видатки становили 241,5 мільярда, а дефіцит 12,5 мільярда гривень, або 1,3% ВВП.

Мярковський також відзначив, що в 2008 були повністю виплачені зарплати, стипендії, пенсії.

Серед недоліків минулого року заступник міністра фінансів назвав блокування приватизаційних процесів, зокрема від продажу земельних ділянок несільгосппризначення надійшло лише 462,6 мільйона при плані 4 мільярда гривень.

Натомість депутати відзначили, що в 2008 році почалося "вичавлювання" із підприємців податків наперед, а державні програми фінансувалися заледве на 30%.

Нагадаємо, у вівторок, 6 жовтня, Верховна рада ухвалила у першому читанні низку законопроектів, що стосуються соціальної сфери. Зокрема, у першому читанні було ухвалено законопроект про підвищення соціальних стандартів в Україні.

Також у першому читанні були ухвалені документи, що передбачають скорочення вдвічі зарплат нардепів, урядовців і президента, а також про мораторій на підвищення цін ліків в Україні.

Натомість народні обранці відмовилися накладати мораторій на підвищення житлово-комунальних тарифів і цін на газ.

Читайте також:

В Україні заборонено підвищення цін на ліки

Рада підвищила мінімальні зарплати у першому читанні

Верховна рада вдвічі урізала зарплати собі, Ющенку й Тимошенко

Рада відмовилася обмежувати підвищення комунальних тарифів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: