Рада оприлюднила коаліційну угоду

Коаліційна угода регламентує діяльність парламентської більшості і визначає її програмні положення.

У номері видання "Голос України" від 16 лютого оприлюднена угода про формування парламентської коаліції "Стабільність і реформи".

Договір про створення коаліції складається з двох великих розділів: "Програмні положення діяльності коаліції" і "Регламент діяльності коаліції".

Керівні органи

Угодою про створення більшості передбачено, що її керівними органами є загальні збори коаліції і рада коаліції. Загальні збори коаліції складаються з народних депутатів України - членів фракцій, що входять в коаліцію, і збираються не рідше, ніж один раз протягом однієї парламентської сесії і у разі потреби.

Загальні збори є правомочними, якщо в них бере участь не менше половини народних депутатів від кожної фракції - учасника коаліції. Загальні збори коаліції скликаються позачергово на вимогу координатора коаліції, Ради коаліції, не менше 1/3 кількісного складу кожної депутатської фракції - учасника коаліції. Рішення загальних зборів ухвалюються виключно на їх засіданні і вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало більше половини загальної чисельності кожної фракції.

Угодою передбачено, що обов'язки координатора коаліції по черзі, на кожній сесії Верховної ради України, виконують керівники депутатських фракцій, що входять до складу коаліції. Рада коаліції складається з голів депутатських фракцій - учасників коаліції і п'яти представників від кожної фракції - учасника коаліції. Рішення ради коаліції ухвалюються консенсусом. Засідання ради коаліції проходять при необхідності, але не рідше за один раз на тиждень напередодні пленарного засідання ВР і чергових засідань Кабміну. Рада коаліції щомісячно розглядає діяльність Кабміну на предмет виконання цієї угоди і оцінює соціально-економічну ситуацію в країні.

Позаблоковий статус України

Також угодою про формування коаліції передбачено, що коаліція депутатських фракцій "Стабільність і реформи" планує закріпити на законодавчому рівні позаблоковий статус України, що означає неучасть України у військово-політичних союзах інших держав.

У зовнішній політиці коаліція повинна забезпечити міжнародний статус України на рівні, який гарантуватиме її національну безпеку, територіальну цілісність і державний суверенітет, сприятиме підйому її міжнародного впливу і авторитету. При цьому має бути продовження конструктивної співпраці з НАТО з усіх питань, які являють взаємний інтерес.

Угодою також передбачено формування порядку денного в двосторонніх відносинах з Російською Федерацією на основі стратегічного партнерства, дружби і добросусідства, а також взаємовигідної торговельно-економічної співпраці, зміцнення механізмів двосторонніх відносин, формування таких механізмів на основі прямої взаємодії виконавчих органів влади, а також місцевого самоврядування.

Економічна інтеграція

Передбачена також економічна інтеграція на пострадянському просторі на принципах національних інтересів України і принципах Світової організації торгівлі, розвиток взаємовигідної співпраці з країнами СНД, забезпечення виконання Хартії про стратегічне партнерство між Україною і США, формування міждержавних механізмів стратегічного партнерства на принципах ефективної і взаємовигідної співпраці.

Крім того, угодою передбачено ведення збалансованої зовнішньої політики, яка базується на національних інтересах України, зокрема, забезпечення широкої торговельно-економічної співпраці з країнами Великої двадцятки, Центральної Азії, Латинської Америки і Африки.

Принципи - понад усе

Згідно з коаліційною угодою, коаліція матиме право впродовж двох тижнів звільнити будь-якого посадовця, який не дотримувався в своїй діяльності політичного курсу коаліції.

Згідно з угодою, відповідно до Конституції України коаліція вносить узгоджені пропозиції президенту щодо кандидатури прем'єра. Розгляд питання про внесення пропозиції щодо кандидатури прем'єр-міністра заздалегідь здійснюється у фракціях - учасницях коаліції. Коаліція депутатських фракцій у Верховній раді відповідно до Конституції вносить узгоджені пропозиції прем'єр-міністрові щодо кандидатур до складу Кабміну. Розгляд питання про внесення пропозиції щодо кандидатури до складу Кабінету міністрів заздалегідь здійснюється у фракціях - учасницях коаліції.

Питання про внесення пропозицій щодо кандидатур прем'єр-міністра, інших членів Кабміну розглядається на загальних зборах коаліції тільки після попереднього ухвалення рішення про узгодження кандидатур радою коаліції.

Угодою передбачено, що прем'єр-міністр, голова Ради і його заступники, міністри, посадовці, народні депутати України - члени фракцій, які входять до складу коаліції, в своїх діях, пов'язаних з виконанням повноважень, на засіданнях Верховної ради, в процесі роботи в комітетах і комісіях, на посадах, при виступах в засобах масової інформації керуються програмними принципами і рішеннями керівних органів коаліції, прийнятими в установленому порядку.

Не допускається публічна дискредитація офіційних рішень органів коаліції, Кабінету міністрів і посадовців. Після ухвалення офіційного рішення керівними органами коаліції або коаліційного уряду учасники коаліції зобов'язані їх виконувати або залишити відповідні посади за власним бажанням у зв'язку з неприйняттям політичного курсу коаліції.

Будь-який посадовець, який порушив цей принцип, повинен бути замінений в обов'язковому порядку впродовж двох тижнів з моменту ухвалення рішення про це загальними зборами коаліції без порушення кадрових квот фракцій - учасниць коаліції. Відповідне рішення ухвалюється радою коаліції консенсусом після відповідного обговорення у фракціях. Фракції - учасниці коаліції своїм рішенням можуть ініціювати відкликання будь-якого посадовця, делегованого на цю посаду від учасника коаліції, з посади і запропонувати нову кандидатуру.

Читайте також:

Оприлюднено список депутатів, які сформували коаліцію

Нова коаліція не допустить вступу України в НАТО

Богословська та вихідці з БЮТ і НУ-НС створили нову групу в Раді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: