Рада перейменувала День захисника України: яку назву отримало державне свято

Рада перейменувала День захисника України: яку назву отримало державне свято

УНІАН

День захисника України відтепер має нову назву.

Верховна Рада підтримала перейменування Дня захисника України, який святкують 14 жовтня. Тепер державне свято має назву День захисників та захисниць.

Відповідний документ 14 липня підтримали 317 народних депутатів.

Автори законопроєкту наголосили, що вважають, що назва свята “День захисника України” не повністю передає його суть та зміст. Адже разом із чоловіками-захисниками Україну боронили також і жінки-захисниці. Так, за даними Міноборони, наразі у ЗСУ служать 27 074 жінок-військовослужбовців, з них 949 — пані старші офіцери. Статус учасниці бойових дій за участь в АТО/ООС надано 9916 жінкам, 166 військовослужбовиць нагороджено державними нагородами від початку російської агресії в України.

У пояснювальній записці сказано, що цей закон сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі та належному вшануванню жінок та чоловіків — захисників незалежності і територіальної цілісності України на рівні державного свята.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №5558 про збільшення чисельності Збройних сил України. Передбачається, що чисельність ЗСУ зросте до 261 тисячі осіб, тоді як зараз налічує 250 тис.

Як повідомлялося, в Україні 12 липня розпочалися міжнародні військові навчання "Козацька Булава-2021". Маневри і тренування триватимуть до 24 липня.

Зазначимо, що 14 жовтня 2015 року Україна вперше святкувала День захисника. Святковим цей день зробив своїм указом тодішній президент Петро Порошенко, попередньо скасувавши "День захисника Вітчизни". 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

На параді до Дня Незалежності буде єдина коробка дівчат-курсанток від Сухопутних військ

На параді до Дня Незалежності буде єдина коробка дівчат-курсанток від Сухопутних військ
Наступна публікація