Рада підтримала розірвання "Харківських угод"

Профільний парламентський комітет одностайно рекомендував Раді розірвати договір щодо перебування російського Чорноморського флоту на території України.

Парубій
ZaUA.org
Андрій Парубій
Комітет Верховної ради у закордонних справах одноголосно підтримав законопроект про денонсацію так званих "Харківських угод" - договору щодо перебування російського Чорноморського флоту на території України в обмін на газові знижки.

Як заявив глава комітету нардеп Андрій Парубій (НУ-НС), це - важливий крок, адже комітет, згідно з регламентом ВР, є головною ланкою у розгляді законопроекту. "Фактично його рішення є визначальним для подальшого розгляду законопроекту в парламенті", - цитує Парубія прес-служба партії "Наша Україна".

Він нагадав, що коли приймалися "Харківські угоди", комітет у закордонних справах та комітет з питань європейської інтеграції виступили проти ратифікації цього документа.

"Рішення профільного комітету стане приводом для того, щоб законопроект про денонсацію угоди між Україною та Російською Федерацією потрапив до порядку денного парламенту вже найближчим часом. Такий крок дасть можливість ще раз проаналізувати наслідки Харківських угод і переконати депутатів своїм голосування денонсувати ці угоди, адже вони діють всупереч національним інтересам України", - підсумував політик.

Як відомо, 27 квітня 2010 року парламент ратифікував угоди, укладені президентами України й Росії Віктором Януковичем і Дмитром Мєдвєдєвим у Харкові. Цими угодами, було пролонговано базування російського Чорноморського флоту в Криму до 2042 року в обмін на знижки на російський газ.

На сьогодні ставлення українців до підписання "Харківських угод" погіршилось: 38% опитаних ставляться до цього в цілому позитивно, тоді як 31% дотримується протилежної точки зору. У квітні минулого року в цілому позитивно їх оцінювали 58%, негативно - 26%.

Читайте також:

Мєдвєдєв і Янукович придумали "Харківські угоди" на дачі

Янукович заявив, що "Харківськими угодами" рятував Україну

Азаров: завдяки "Харківським угодам" українці їдять дешевий хліб та м’ясо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: