Рада підтримала запропоновані Ющенком поправки до закону про вибори

Зміни до законодавства стосуються створення виборчих дільниць та уточнення списків виборців.

Верховна рада ухвалила в першому читанні зміни до законодавства про вибори президента, внесені главою держави Віктором Ющенком.

За таке рішення проголосували 227 народних депутатів із 435 зареєстрованих у залі.

На засіданні парламенту заступник глави Секретаріату президента Марина Ставнійчук, представляючи законопроект, зазначила, що ним пропонується усунути неузгодженості в законі і врахувати рішення Конституційного суду та рекомендації Венеціанської комісії і ОБСЄ.

За її словами, "норма щодо максимальної кількості виборців на виборчій дільниці має бути уніфікована згідно із законодавством про вибори народних депутатів України – не 3 тисячі виборців, а 2 тисячі 100, що відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії".

Вона додала, що також передбачено законопроектом уточнити класифікацію виборчих дільниць.

Ставнійчук повідомила, що законопроектом передбачено удосконалити механізм створення спеціальних виборчих дільниць. За її словами, до складу дільничних виборчих комісій на спеціальних виборчих дільниць не можуть входити працівники відповідного закладу або установи.

Ставнійчук повідомила, що також пропонується уточнити порядок складання і уточнення списків виборців, зокрема, в частині строків оскарження неточностей у списках виборців.

Вона повідомила, що законопроектом передбачено, що за два дні до дня виборів списки закриваються і зміни до них не вносяться, крім випадків за рішенням суду.

Нагадаємо, скандальний закон про вибори був прийнятий парламентом 24 липня, проте 18 серпня був ветований президентом Ющенком. 21 серпня депутати, розглянувши пропозиції глави держави, подолали вето: за це рішення проголосували 325 народних депутатів.

25 серпня документ був знов направлений на підпис Ющенку, але 2 вересня він повернув документ до парламенту без свого підпису з пропозицією опублікувати його за підписом спікера Верховної ради Володимира Литвина. 9 вересня нова редакція закону про вибори за підписом Литвина набула чинності.

19 жовтня Конституційний суд за клопотанням глави держави визнав неконституційними низку положень закону про вибори президента. Тепер парламент повинен врегулювати положення закону, визнані судом неконституційними.

Читайте також:

ЦВК: на виборах президента можуть бути і неадекватні кандидати

Міліція Севастополя розігнала мітинг на честь "Дня єдності Росії"

Свинарка Вона підтримає на виборах Василя Противсіх

80% українців упевнені у фальсифікації виборів

ВідеоРада підтримала поправки Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: