Рада почала процес звільнення Черновецького

Рада визнала факти порушення законодавства й Конституції столичною владою і має намір ініціювати в Києві перевибори мера.

Верховна рада 11 лютого ухвалила звіт тимчасової слідчої комісії (ТСК) з розслідування обставин порушення Конституції і законів владою Києва. Ухвалення звіту створює умови для ініціювання 30 травня дострокових виборів київського мера Леоніда Черновецького та Київради.

Відповідне рішення підтримали 334 народних депутати. Перед цим депутати голосували за прийняття постанови про звіт ТСК по пунктах, в результаті чого з остаточної редакції було виключено пункт про продовження роботи комісії до 19 липня.

За словами віце-спікера парламенту Миколи Томенка, розгляд парламентом призначення позачергових виборів мера Києва і Київської міськради може відбутися найближчим часом.

У документі передбачається звернути увагу президента, уряду та правоохоронців на випадки порушення законодавства столичними посадовими особами.

У звіті зазначається, що недотримання законів "призвело до критичного стану медичної галузі, навколишнього природного середовища та техногенної безпеки столиці, некваліфікованого управління корпоративними правами та земельним фондом територіальної громади міста Києва, економічно необґрунтованого формування тарифів, знищення об’єктів культурної спадщини, недотримання вимог законодавства з питань служби в органах місцевого самоврядування".

Крім того, передбачено, що ТСК передасть матеріали свого розслідування до Генпрокуратури для вирішення питання про притягнення до відповідальності столичних посадовців.

Нагадаємо, раніше в парламенті було зареєстровано два проекти постанови про проведення позачергових виборів мера Києва і депутатів Київради. Автор одного з них - спікер Володимир Литвин, а другого - нардепи Микола Томенко, Андрій Кожем’якін і Кирило Куликов.

Читайте також:

БЮТ: Тимошенко може піти у мери Києва

ПР ініціює в Києві опитування щодо відставки Черновецького

Кабмін вимагає в Черновецького звільнити Кільчицьку й Басса

Литвин вважає, що дострокових виборів мера Києва не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: