Рада почала розслідування законності продажу "Інтера"

"Бютівці" таки добилися створення комісії для розслідування смерті екс-власника каналу "Інтер" Ігоря Плужнікова та продажу каналу Валерію Хорошковському.

В парламенті створено тимчасову слідчу комісію Верховної ради з питань розслідування обставин смерті депутата Ігоря Плужнікова та заволодіння невідомими особами його власністю, акціями телекомпанії "Інтер".

За проголосувало 194 депутати (для створення ТСК необхідно 150 голосів - ТСН.ua), хоча проти була Партія регіонів і спікер Литвин, які пропонували відкласти це питання на день, щоб вивчити додаткові матеріали від сім'ї і прокуратури.

Як заявив з трибуни автор постанови Володимир Пилипенко, у засобах масової інформації неодноразово повідомлялося про обставини загадкової загибелі народного депутата 4 скликання, співвласника телеканалу "Інтер" Плужнікова.

"Так, за інформацією ЗМІ, Плужніков раптово помер в Німеччині у червні 2005 року. За офіційною версією, причиною смерті став гострий інфекційний гепатит. Разом з тим, окремими лікарями висловлювалося припущення, що смерть Плужнікова була насильницькою та наступила внаслідок отруєння", - зазначив депутат.

"Невідомим залишається також порядок переходу його частки в телеканалі "Інтер" до інших осіб. Так, основні угоди про продаж каналу відбувалися у момент загострення хвороби, перебування у комі Плужнікова та відразу після його смерті, що унеможливлювало його особисту участь у підписанні документів про продаж частки телеканалу "Інтер", - заявив Пилипенко.

Головою комісії обрано "бютівця" Андрія Портнова, його заступником – "регіоналку" Ганну Герман.

До складу Тимчасової слідчої комісії увійшли також ще 2 бютівці – Микола Баграєв та віталій Чудновський, три регіонали – Інна Богословська, Павло Сулковський, Ян Табачник, нунсівці – Юрій Кармазін та Віктор Шемчук, комуніст Юрій Гайдаєв та литвинівець Олег Шевчук.

Нагадаємо, БЮТ домагався створення цієї комісії ще у квітня, у тому числі шляхом блокування трибуни ВР. "Бютівці" також звинуватили першого заступника голови СБУ Валерія Хорошковського в тому, що він чинить тиск на слідчих Генпрокуратури з вимогою закрити справу щодо продажу акцій каналу "Інтер" та обставин смерті Плужникова.

Сам Хорошковський назвав це спланованою атакою на нього і запевнив, що справи по "Інтеру" в прокуратурі не має.

Також нагадаємо, що у квітні в пресі з'явилися дані двох експертиз, які проводилися стосовно підписів Плужнікова під документами, за якими Валерій Хорошковський придбав 61% акцій "Інтера". Експертизи дійшли висновку, що підписи були підроблені.

Проте пізніше Мін'юст, чиї структури проводили одну з експертиз, заявив, що йшлося зовсім не про експертизу, а про консультацію, яка не мала юридичної сили.

У той же час Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС, який проводив паралельну експертизу, не став спростовувати чи підтверджувати наявність у ній юридичної сили.

Довідка. Власник телеканалу "Інтер" Ігор Плужников (на той час – народний депутат України, фракції СДПУ(о) помер 22 червня 2005 року в німецькій клініці від гострого інфекційного гепатиту у віці 45 років. Тодішній голова СБУ Олександр Турчинов ще перед смертю власника "Інтера" заявив, що СБУ готова порушити кримінальну справу у разі, якщо виявиться, що погіршення здоров’я Плужникова стало результатом "нетипового отруєння". Німецькі лікарі, які лікували Плужникова, провели дослідження та дійшли висновку, що підозрювати отруєння немає підстав.

За офіційною інформацією Ігор Плужников володів 71% акцій телеканалу "Інтер". Незабаром 61% був проданий вдовою Плужникова Світланою компанії Валерія Хорошковського. Згідно з даними ЗМІ, угода про продаж каналу відбулась 19 квітня 2005 року, а активні дії із зміни власності "Інтера" збіглись із раптовою хворобою і смертю Плужникова.

Читайте також:

Мін'юст: доказів незаконного продажу "Інтера" не існує

Експерти виявили підроблений підпис екс-власника "Інтера", за яким продали канал

БЮТ заблокував трибуну, вимагаючи розлідування по "Інтеру"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: