Рада погодилась ухвалити закон про обмеження акцій протесту

Правозахисники вважають, що новий закон дозволить владі забороняти мітинги, принижуючи значущість їх приводів.

Комітет Верховної ради з питань прав людини рекомендував підтримати в другому читанні законопроект "Про порядок організації і проведення мирних заходів", що регулює проведення мітингів. Правозахисники вважають, що документ дозволить владі забороняти акції протесту, принижуючи значущість їх приводів.

Нагадаємо, цей документ був прийнятий в першому читанні 3 червня 2009 року. Він, зокрема, зобов'язує організаторів зборів повідомляти про їх проведення органи місцевої влади. Ця норма викликала критику з боку громадських організацій, де стверджують, що вона може стати приводом для заборони зборів і не відповідає європейській практиці, що передбачає проведення так званого "спонтанного мітингу", повідомляє "Коммерсант-Украина" в матеріалі "Депутаты провели мирное собрание".

За словами правозахисників, в європейських країнах завчасно повідомляти про збори треба лише у тому випадку, якщо демонстранти хочуть, щоб їх охороняли.

Члени парламентського комітету заявили, що врахували вимоги правозахисників і за рекомендацією Венеціанської комісії включили в другу редакцію законопроекту поняття "Спонтанних зборів". Воно визначається як "незаплановані мирні збори, що проводяться виключно за ініціативою громадян, викликані подією, що має важливе значення для суспільства, і яку неможливо передбачати завчасно".

Цю форму зборів пропонується зробити єдиною, такою, що не вимагає письмового повідомлення органам місцевої влади. Також у законопроект включено поняття "контрзборів" - цей захід, який проводиться з того ж приводу, але з метою заявити про протилежну позицію.

Проте і друга редакція законопроекту не влаштувала представників більше тридцяти громадських організацій. Вони звернулися з листом до голови Верховної ради Володимира Литвина з проханням відкласти розгляд законопроекту, провести парламентські слухання з цього питання і погоджувати нову редакцію з Венеціанською комісією.

"Поняття спонтанних мирних зборів визначене нечітко. Це дозволить представникам влади забороняти, наприклад, акції протесту екологів, борців проти забудови ущільнювача або незаконних затримань громадян міліцією, мотивуючи це тим, що заявлена ними подія в масштабах суспільства недостатньо важлива", - пояснив один з авторів листа, член правління інституту "Республіка" Володимир Чемерис.

Заступник голови парламентського комітету з питань прав людини Віктор Таран (БЮТ) вважає, що проект обговорювався вже достатньо довго. "Ми висилали його правозахисникам і врахували їхню критику. Україні потрібен цей закон, оскільки без нього право на мирні зібрання ніяк не регулюється", - сказав Таран.

Зазначимо, в Україні триває збір підписів під зверненням до керівництва Верховної ради з вимогою не допустити ухвалення нової редакції закону про мирні зібрання.

Ознайомитись з текстом звернення і поставити під ним свій підпис Ви можете тут

Читайте також:

В Україні збирають підписи, щоб захистити право на акції протесту

Українцям загрожує втрата права на мирні зібрання

ПР розповіла, хто може забороняти демонстрації

"Беркут" затримав учасників мітингу проти Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: