Рада погодилася з Януковичем відправити миротворців на війну

Верховна рада підтримала рішення Януковича і направить у Кот-Д 'Івуар 60 українців для підтримки операції ООН.

У рамках надання підтримки операції ООН у Кот-Д 'Івуар Україна направить миротворчий контингент, який складатиметься з 60 осіб.

Таке рішення президента Віктора Януковича Верховна Рада ухвалила в п'ятницю, 4 лютого.

За постанову проголосували 254 народних депутатів проголосували з 419 зареєстрованих у залі.

Згідно з указом президента, для участі України в наданні підтримки операції ООН у Кот-д'Івуар направляється миротворчий контингент загальною чисельністю до 60 осіб з числа миротворчого контингенту України, який діє у складі Місії ООН у Ліберії, у строки визначені Радою безпеки ООН на період до 3 місяців.

При цьому 7 з 11 членів парламентського Комітету Верховної ради з питань національної безпеки і оборони після розгляду проекту закону про схвалення рішення Віктора Януковича про направлення миротворців для підтримки операції ООН у Кот-д'Івуарі проголосували за рекомендацію парламенту відхилити його.

"«Не можна відправляти українських солдатів у країну, де йде громадянська війна", - зазначив голова комітету Анатолій Гриценко. Він вважає рішення Януковича розширити український миротворчий контингент у Кот-д'Івуарі і направити туди три ударних вертольота Мі-24 безвідповідальним.

Нагадаємо, Віктор Янукович заявив, що Український миротворчий контингент у Кот-д'Івуарі може бути збільшений за рахунок української місії ООН у Ліберії, перекладеної туди з Кот-д'Івуара раніше. "У Кот-д'Івуарі продовжують виконувати миротворчу функцію два військові вертольоти Мі-8МТ (транспортні - ред.) з екіпажами та 3 бойових ударних вертольота Мі-24 з екіпажем, що перебазуються на тимчасовій основі, зі складу місії ООН в Ліберії", - розповів він.

4 листопада 2010 Верховна рада 240 голосами прийняла закон "Про схвалення рішення президента України щодо участі миротворчого контингенту України в наданні оперативної підтримки Місії ООН у Кот-д'Івуарі". 23 листопада в Кот-д'Івуар було направлено 25 українських солдатів. 24 січня 2011 вони були передислоковані до Ліберії, а на їх місце прибула миротворча група з 23 українських вертолітників. Вони розташувалися в міжнародному аеропорту міста Буаке, в їх розпорядженні - два вертольоти Мі-8.

19 січня Рада безпеки ООН схвалила збільшення миротворчого контингенту в Кот-д'Івуарі на 2 тис військовослужбовців. Передбачається, що миротворці будуть забезпечувати безпеку в Кот-д'Івуарі до 30 червня поточного року.

Читайте також:

Українські миротворці привезли до Львова з Ліберії малярію

Грищенко пообіцяв НАТО військову допомогу в Афганістані

Україна послала миротворців до Кот-д'Івуару

ВідеоРада погодилася з Януковичем відправити миротворців на війну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: