Рада попередньо ухвалила зміни до Конституції

Законопроект має на меті узгодити строки повноважень представницького органу Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.

Верховна рада попередньо схвалила закон про внесення змін до Конституції щодо строків повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів.

"За" проголосували 396 із 425 депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроектом пропонується внести зміни до частини першої статті 136 та частин першої і другої статті 141 Конституції України щодо встановлення п'ятирічного строку повноважень депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах.

Як відомо, Рада четвертого скликання ухвалила Закон "Про внесення змін до Конституції України" № 2222-IV від 08.12.2004 р. Цим законом, зокрема, було змінено частину першу статті 141 Основного Закону і встановлено, що депутати сільської, селищної, міської, районної, обласної ради обираються строком на п'ять років.

При цьому залишається частина друга статті 141 Конституції України, якою встановлено, що сільські, селищні та міські голови обираються територіальними громадами строком на чотири роки.

Відповідно до Конституції Криму зі змінами, затвердженими 13.03.2009 р. Законом України "Про затвердження зміни до статті 22 Конституції Автономної Республіки Крим щодо строку повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим", строк повноважень ВР АРК становить п'ять років.

Цим законопроектом передбачено узгодження строків повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.

Народні депутати наголошували на необхідності остаточного ухвалення закону вже у вересні на наступній сесії парламенту.

Читайте також:

Регіонали вирішили працювати на вихідних

Новий проект закону про місцеві вибори може призвести до корупції

Місцеві вибори обійдуться державі у мільярд гривень

Рада ухвалила законопроект про місцеві вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: