Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада попередньо відтермінувала запуск системи трансплантації

Створення системи можуть відтермінувати до 2021 року.

У Верховній Раді попередньо підтримали законопроєкт, що передбачає відтермінування запуску Єдиної інформаційної системи трансплантації до 1 січня 2021 року.

Документ підтримали 326 народних депутатів. 

Зазначається, що до початку роботи системи трансплантації її використання забороняється.  Натомість організація трансплантації здійснюється на основі інформації на паперових носіях.

Крім того, у законопроєкті запропоновані зміни у частині регулювання трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин. Зазначається, що це дозволять налагодити взаємодію з реєстрами гемопоетичних стовбурових клітин за кордоном та використовувати недержавні реєстри для наповнення національної бази даних донорів цих клітин.

Також центральний орган, що реалізує держполітику у сфері трансплантації на координаційний центр з питань трансплантації.

Як повідомлялося, раніше глава МОЗ Зоряна Скалецька повідомляла, що систему трансплантації можна буде запустити у лютому 2020 року.  За її словами, для запуску системи потрібні законодавчі зміни, єдина інформаційна база, де донор і реципієнт зможуть знаходити один одного, згода на донорство після смерті, а також промоція професії трансплант-координаторів, навчання яких вже розпочалося. 

Відео Трансплантація і страхова медицина: очільниця МОЗ назвала пріоритети на 2020 рік

Інфаркти й інсульти мають лікувати безкоштовно, як і первинна та екстрена допомога. Розроблятиметься  концепція страхової медицини та залучення інвестицій.  "Доступних ліків" буде більше, принцип "гроші за пацієнтом" урядовці хочуть розширити на всі рівні медичної допомоги. А серед найважливішого Зоряна Скалецька називає запуск системи трансплантації.  

Трансплантація і страхова медицина: очільниця МОЗ назвала пріоритети на 2020 рік

Залиште свій коментар

Вибір редакції