Рада посилила боротьбу з нелегальними мігрантами

За прийняття законопроекту №2232 з урахуванням пропозицій президента проголосував 301 депутат при мінімально необхідних 226.

Верховна рада посилила боротьбу з нелегальною міграцією з урахуванням пропозицій президента Віктора Януковича. За прийняття законопроекту №2232 проголосував 301 депутат при мінімально необхідних 226.

Зокрема, прийнятим у цілому законопроектом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо міграції" парламент створив правові підстави для посилення боротьби з нелегальною міграцією, поліпшив управління міграційними процесами, посилив юридичну відповідальність за правопорушення в цій сфері.

Рада внесла зміни до закону "Про правовий статус іноземців й осіб без громадянства", до Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення.

Зміни передбачають удосконалення правового регулювання в'їзду таких осіб на територію України, зокрема систематизацію й розширення переліку підстав заборони в'їзду.

Закон також передбачає введення такого адміністративного заходу, як затримання іноземців й осіб без громадянства на кордоні, можливе подальше висилання назад у країну від'їзду.

Крім цього, нормативним актом розширюються підстави й удосконалюється механізм скорочення строків тимчасового перебування іноземців й осіб без громадянства в Україні.

Також уточнений перелік підстав й удосконалений механізм виселення іноземців й осіб без громадянства за межі країни.

Зазначимо, пропозиції президента, зокрема, стосувалися умов для розміщення іноземців й осіб без громадянства, які перебувають в Україні незаконно, у пунктах тимчасового перебування іноземців. На думку Януковича, переміщення таких осіб у зазначені пункти без санкції суду було б порушенням прав людини.

Рада підтримала цю пропозицію президента й постановила, що іноземці й особи без громадянства, які перебувають в Україні незаконно, можуть бути розміщені в пунктах тимчасового перебування іноземців тільки за рішенням адміністративного суду.

Також парламент підтримав пропозиції Януковича про те, що якщо іноземець вчинив злочин у державі, де його може бути піддано катуванням або жорстокому поводженню, його видача може не здійснюватися й Україна може взяти на себе розслідування цієї справи або забезпечити виконання вироку.

Раніше, 13 січня Рада вже приймала законопроект №2232, проте 3 лютого президент його ветував.

Читайте також:

Українські прикордонники побили афганських біженців

Уряд офіційно працевлаштовуватиме українців у Росії

Уряд очікує, що скоро в Україну повалять іноземні мігранти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: