Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада посилила відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

За вкрай жорстоке поводження з тваринами відтепер загрожує обмеження волі.

Верховна Рада прийняла закон, який передбачає посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з ними.

За законопроект №5119-1 в другому читанні і в цілому проголосували 257 народних депутатів, передає Інтерфакс.

Відтепер за жорстоке поводження з тваринами: знущання, нанесення побоїв, вчинення інших насильницьких дій, які завдали тварині фізичний біль, страждання і не заподіяли тілесних ушкоджень, передбачаються штрафи у розмірі 3400-5100 грн з конфіскацією тварини, якщо для неї є загроза.

Раніше штраф становив від 153 до 357 грн.

Крім того, такі ж дії, вчинені щодо двох і більше тварин, або групою осіб, тягнуть за собою стягнення штрафу від 5100 до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини, якщо перебування у господаря несе загрозу його життю чи здоров'ю.

Тим часом насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті караються штрафом від 3400 до 8500 грн.

За жорстоке поводження з тваринами більше не буде передбачена можливість накладення штрафу. Згідно зі змінами, жорстоке поводження з тваринами, яке призвело до каліцтва або його загибелі, буде каратися арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ті ж дії, вчинені у присутності неповнолітнього, тягнуть за собою обмеження волі від 3 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Нагадаємо, 22 червня на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення про заборону на вилов безпритульних котів у Києві. За відповідне рішення проголосував 81 депутат.

Документ регулюватиме питання поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних котів гуманними методами.

Вилов безпритульних чотирилапих забороняється за винятком необхідності їхньої стерилізації, вакцинації чи з метою прилаштування до нових власників. Долучити до процесу мають зоозахисників. 

ВідеоВетеринари врятували собаку, якій шкуродери зламали лапи і 9 разів вистрелили з рушниці

Залиште свій коментар

Вибір редакції