Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях посадовців
Це рішення ще вимагає подальшого технічно-юридичного редагування.

Верховна Рада України 4 грудня повернула кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації.
Відповідне рішення підтримали 289 народних депутатів.
Народні обранці ухвалили закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації. Таким чином цим законом парламентарі до Кримінального кодексу України додали статтю 366-2 "Декларування недостовірної інформації".
Статтею встановлюється, що умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої законом "Про запобігання корупції", якщо такі відомості відрізняються від достовірних, карається:
- на суму від 500 до 4 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб — штрафом від 2 тис. 500 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42 тис. 500 до 51 тис. грн) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
- на суму понад 4 тис. прожиткових мінімумів — штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. до 85 тис. грн) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Також Кримінальний кодекс доповнюється статтею 366-3 "Неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". За порушення неї посадовцям світитиме штраф від 2 тис. 500 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42 тис. 500 до 51 тис. грн) або громадські роботи з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Законом також вносять зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та до закону "Про запобігання корупції".
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
Відео Зеленський категорично не сприймає рішення КСУ, яке скасувало частину антикорупційного законодавства
Президент Зеленський категорично не сприймає рішення Конституційного Суду, яке скасувало частину антикорупційного законодавства. У цьому він сьогодні запевняв послів країн "Великої сімки". Президент запевнив дипломатів, що, попри рішення КСУ, Артем Ситник залишиться директором Антикорупційного бюро, а визнання неконституційними окремих положень закону "Про НАБУ" жодним чином не вплине на легітимність та незалежність як самого відомства, так і його директора.
