Рада позбавила захисту покупців житла в новобудовах

Верховна рада прийняла закон, яким скасовується обов'язкове страхування будівельних ризиків. Юристи певні, що забудовникам стане легше обманювати покупців квартир.

Верховна рада ухвалила закон, яким покупці житла у нових будинках фактично позбавляються захисту. Забудовникам стане простіше не виконувати свої зобов'язання перед людьми, нарікають правознавці.

У розпал економічної кризи, наприкінці 2008 року, Верховна рада ухвалила обов'язкове страхування будівельних ризиків. За відсутності коштів у забудовника воно давало змогу хоча б розрахуватися з покупцями житла. Однак тепер депутати вирішили, що страховка - зайвий тягар для будівельників. Крім того, законотворці не посилили контролю за використанням грошей інвесторів.

"Ніякі додаткові механізми, які б стосувалися захисту прав інвесторів цим законом не встановлюються. Він перш за все спрямований на поліпшення стану будівельної галузі", - впевнений асоційований партнер юридичної фірми Костянтин Пільков.

З позицією юристів забудовники не погоджуються. У будівельних компаніях стверджують, що закон сприятиме очищенню ринку від несумлінних забудовників.

Вони доводять, що обов'язкова страховка збільшує ціну житла і покупці навіть не завжди на це погоджуються. А права інвесторів новий закон захистив, бо в документі чітко прописали, що поки будівельник не отримає всіх необхідних дозволів, зводити будинок не має права.

Але всіх проблем у відносинах забудовник - покупець новація парламенту не вирішує. І цього не заперечують навіть самі забудовники. Експерти називають закон першим кроком. Зараз він на підписі у президента.

Читайте також:

Новий генплан забудови Києва: Хрещатик більше не чіпатимуть

Наступного року ціни на житло у Києві знову зростатимуть

Уряд розпорядився за 2 місяці відновити ріст житлового будівництва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: