Рада позбавить Черновецького більшості повноважень

КМДА очолить Олександр Попов, який зосередить у своїх руках всю виконавчу владу. Роль мера Леоніда Черновецького буде зведено до представницьких функцій.

Міністерство юстиції активно допрацьовує законопроект щодо розділення посад мера Києва і голови Київської міськдержадміністрації.

Якщо відповідний закон буде прийнято, то головою міськадміністрації буде призначено першого заступника голови КМДА Олександра Попова, який зосередить у своїх руках всю виконавчу владу. Таким чином роль мера Леоніда Черновецького буде зведено до представницьких функцій.

Зокрема, за даними видання "Дзеркало тижня", вже у вересні документ буде винесено на розгляд Верховної ради. Згідно із цим законопроектом, мер не буде керівником виконавчого комітету, який залишиться у підпорядкуванні КМДА.

При цьому буде порушена як Конституція України, так і Європейська хартія місцевого самоврядування, в яких затверджена норма про те, що міський голова обирається всенародно і очолює виконавчий комітет, зазначає видання.

Пункт про розподіл повноважень мера і голови КМДА було внесено до перехідних положень закону про місцеві вибори, який прийняли нещодавно, але у процесі другого читання, він був видалений із цієї норми. Було прийнято рішення про необхідність ухвалення окремого закону.

Читайте також:

Попову пророкують місце Черновецького 

Опозиція ініціює відставку Черновецького та Довгого

Попов закликав Черновецького не віддавати аеропорт "Київ" в оренду

Новопризначені заступники Черновецького поділили обов’язки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: