Рада прийняла законопроект про боротьбу з дитячою порнографією

За ухвалення даного законопроекту проголосували 367 народних депутатів з 435, зареєстрованих у сесійній залі.

Верховна рада України прийняла в другому читанні проект закону "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо протидії розповсюдження дитячої порнографії".

За ухвалення даного законопроекту проголосували 367 народних депутатів з 435, зареєстрованих у сесійній залі.

Проектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України щодо закріплення відповідальності за розповсюдження продукції порнографічного характеру, створеної за участю дитини або з використанням його образу, в тому числі з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, і втягнення неповнолітніх у процес виготовлення порнографічних матеріалів.

Крім того, проектом передбачається внесення змін до закону України "Про телекомунікації" в частині віднесення до обов'язків провайдерів телекомунікаційних мереж інформувати правоохоронні органи про всі виявлені ними факти вчинення злочинів, пов'язаних з виготовленням, збутом і розповсюдженням дитячої порнографії, і приймати всі необхідні технічні заходи щодо недопущення перегляду відповідних ресурсів в телекомунікаційних мережах.

Також проектом визначається обов'язок споживачів телекомунікаційних послуг у разі виявлення в мережі Інтернет контенту, пов'язаного з насильством, дитячою порнографією, проявами расової і національної нетерпимості і тероризму, пропагандою наркотиків, порушенням прав інтелектуальної власності, повідомляти про це провайдерам телекомунікацій та / або в правоохоронні органи.

Змінами до закону України "Про захист суспільної моралі" визначаються поняття продукції порнографічного характеру, створеної за участю дитини або з використанням його образу; виробництво дитячої порнографії з метою її розповсюдження за допомогою комп'ютерних систем; пропозиція або надання доступу до дитячої порнографії за допомогою інформаційно-комунікаційних систем; розповсюдження дитячої порнографії за допомогою інформаційно-комунікаційних систем; купівля, обмін та зберігання дитячої порнографії за допомогою комп'ютерних систем для себе чи іншої особи тощо.

Верховна рада прийняла за основу законопроект про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо протидії розповсюдження дитячої порнографії 22 жовтня. Тоді за це рішення проголосували 404 депутати.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко підписав закон "Про внесення змін до Кримінального Кодексу України", яким встановлюється кримінальна відповідальність за зберігання порнографії. Інформація про те, що закон повернено з підписом президента 26 червня, з'явилася на сайті Верховної ради, тоді як на офіційному сайті глави держави акт відсутній.

Читайте також:

За зберігання порно саджатимуть на 5 років

В Україні з'явився сайт, де можна поскаржитися на порнографію в Інтернеті

Мін'юст дозволив зберігати порно "в медичних цілях"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: