Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу

Законом пропонується внести уточнення до норм Бюджетного кодексу щодо особливостей виконання державного і місцевих бюджету.

Верховна рада прийняла закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України". За це рішення проголосували 232 народних депутати з 436 присутніх у сесійному залі.

Законом, зокрема, пропонується внести уточнення до норм Бюджетного кодексу щодо особливостей виконання державного і місцевих бюджету в разі несвоєчасного прийняття закону про державний бюджет України.

Закон також передбачає закріплення статусу Декларації цілей та завдань бюджету на наступний бюджетний період, оптимізація її змісту та уточнення терміну її прийняття (до 1 березня року, що передує плановому), що щорічно буде основою початку формування проекту державного бюджету і забезпечить необхідний час для його якісної підготовки.

Законом передбачено розширення складу доходів місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів (зокрема, плата за окремі види ліцензій, збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення).

Окрім того передбачено доповнення переліку доходів місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів (зокрема, плата за землю, адміністративні штрафи, податок на нерухомість).

Передбачено уточнення складових бюджету розвитку місцевих бюджетів за доходами (включено 10% податку на прибуток приватних підприємств) і видатками (включено капітальні видатки з деталізацією за напрямами).

Закон передбачає упорядкування видаткових повноважень місцевих бюджетів (зокрема, до видатків, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, включено видатки на позашкільну освіту, утримання зоопарків, центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центрів професійної реабілітації інвалідів, центрів соціальних служб для молоді, місцеві програми розвитку комунальної сфери).

Також передбачаються норми щодо особливостей формування бюджетів об'єднань сіл, селищ і міст, що будуть у майбутньому створюватися згідно з законодавством про місцеве самоврядування, та визначено їх взаємовідносини безпосередньо з державним бюджетом.

Читайте також:

ПР: Тимошенко піде на вибори за гроші з бюджету

КРУ: у Черновецького розтринькали майже 22 мільйони

У Тимошенко прогнозують збільшення дефіциту бюджету

Уряд збільшить видатки Держбюджету

ВідеоРада прийняла зміни до Бюджетного кодексу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: