Рада прийняла Бюджетний кодекс у першому читанні

Рада підтримала документ, який містить виправлення, спрямовані на збільшення доходів бюджету і скорочення його витрат.

Верховна рада у вівторок, 14 грудня, підтримала в першому читанні законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу.

За таке рішення у вівторок проголосували 259 депутатів з 427, що зареєструвалися в залі.

Законопроект внесений до Верховної ради в пакеті з проектом держбюджету-2011. Це є традицією кількох останніх років після того, як Конституційний суд заборонив вносити законом про держбюджет зміни до інших законів. Традиційно документ містить виправлення, спрямовані на збільшення доходів бюджету і скорочення його витрат.

Зокрема, уряд знову пропонує перераховувати до загального фонду держбюджету 50% податку на доходи фізосіб, сплачених на території Києва, хоча в ході прийняття Податкового кодексу проти цієї норми різко виступив президент і з підсумкового документа вона була виключена: Києву залишаються всі 100% податку на доходи фізосіб.

Запропоновані поправки до кодексу про надра і закони "Про нафту і газ" та "Про державну геологічну службу України" спрямовані на встановлення максимальної вартості продажу нафти на аукціонах і впровадження прозорої процедури продажу спеціальних дозволів на користування надрами на аукціонах. У відношенні дозволів уряд фактично пропонує відмовитися від обумовленого в законі "Про нафту і газ" порядку проведення конкурсу, і просить надати право визначати його самостійно.

Поправками до закону "Про оренду державного та комунального майна" уряд пропонує дозволити оренду і суборенду невикористаного держмайна на конкурсах з урахуванням встановлених Кабміном індикативних ставок орендної плати. У частині продажу об'єктів незавершеного будівництва уряд ініціює проведення такого продажу на відкритих аукціонах тільки разом із земельною ділянкою, на якій розташований цей об'єкт.

Кабмін також знову робить спробу зобов'язати підприємства виплачувати дивіденди, розраховуючи на додаткові доходи від податку на дивіденди, а також обумовлює розмір виплати дивідендів підконтрольними державі компаніями: як правило, 30% чистого прибутку.

Крім того, запропоновано на 2011 рік зупинити дію норми про виплату суддям винагород та допомоги на оздоровлення, а також передати повноваження із затвердження кошторису Нацбанку від ради правлінню.

Читайте також:

Рада ухвалила проект держбюджету на 2011 рік

Нацбанк: курс гривні 7,95 за долар на 2011 рік цілком виправданий

Податкова похвалилася рекордними зборами до бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: