Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада проголосувала за перейменування Дніпропетровської області

За рішення проголосували 240 депутатів.

Народні депутати на засіданні 7 лютого підтримали законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Депутати 240 голосами підтримали законопроект №9310-1. Тепер він вирушить на розгляд до Конституційного суду України. Якщо ж там не знайдуть порушень, то Дніпропетровську область зможуть перейменувати на Січеславську, на честь козацьких січей.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що назви областей, які містять імена або псевдоніми комуністичних діячів (в цьому випадку "петровськ"), теж підпадають під закон про декомунізацію, а тому їхнє використання заборонено.

Окрім цього, в Раді президентським законопроектом було запропоновано перейменувати область на Дніпровську, проте така ідея не знайшла підтримки в нардепів (144 голоси).

Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада підтримала перейменування Кіровоградської області і направила цей законопроект до Конституційного суду України, який не знайшов порушень в рішенні. Разом з цим нардепи провалили голосування за перейменування Дніпропетровської області, яку пропонували назвати Січеславською. Також 2016 року Верховна Рада ухвалила рішення перейменувати Дніпропетровськ на Дніпро

ВідеоПрезидент повторно подав до парламенту законопроект про декомунізацію Дніпропетровщини

Не Дніпропетровська і не Січеславська, а Дніпровська. Раніше депутати провалили голосування за перейменування області, яку пропонували назвати Січеславською. Щоправда, тоді спромоглися надати нову назву Кіровоградській області - назвали її Кропивницькою. А відповідний законопроект скерували до Конституційного суду. 

Президент повторно подав до парламенту законопроект про декомунізацію Дніпропетровщини

Залиште свій коментар

Вибір редакції