Рада закріпила у Конституції курс на НАТО та ЄС

Дата публікації
Перегляди
3201
Рада закріпила у Конституції курс на НАТО та ЄС

УНІАН

Рішення підтримали 334 депутати.

Народні депутати підтримали рішення про внесення змін до Конституції в частині зовнішньополітичного курсу України щодо вступу до ЄС і НАТО.

За відповідне рішення проголосували 334 депутати.

Законопроектом №9037 пропонується внести до Конституції зміни до преамбули, 3 статтей та перехідних положень щодо стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО.

Зокрема абзац п’ятий преамбули після слів "громадянської злагоди на землі України" доповнити словами "та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".

Пункт 5 частини першої статті 85 пропонується викласти в такій редакції: "визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Статтю 102 пропонують доповнити частиною третьою, згідно з якою "президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Статтю 116 планують доповнити пунктом 11: "забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 вересня 2018 року підтримала ініційований президентом України Петром Порошенком законопроект змін до Конституції щодо закріплення стратегічного курсу держави до НАТО і Євросоюзу. Водночас, із тексту Конституції пропонується виключити пункт, який дозволяє використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди.

Своєю чергою Конституційний суд України визнав законним закріплення курсу України на вступ до ЄС та НАТО.

У ВР мають внести зміни до Конституції щодо стратегічного курсу країни

У ВР мають внести зміни до Конституції щодо стратегічного курсу країни