Рада провалила опозиційний проект Податкового кодексу

За те, щоб прийняти нормативний акт у першому читанні проголосували 164 народні депутати. Таким чином, документ вважається відхиленим.

Верховна рада провалила проект Податкового кодексу народного депутата від фракції НУ-НС Миколи Катеринчука.

За те, щоб прийняти нормативний акт у першому читанні проголосували 164 народні депутати. За те, щоб направити документ на повторне перше читання, віддали голоси 169 парламентарів, при 226 необхідних. Таким чином, документ вважається відхиленим.

Катеринчук, представляючи законопроект, зазначив: автори документу виходили з того, що структурні зміни в економіці можуть бути пов'язані передусім зі збільшенням долі малого і середнього бізнесу в її розвитку. Він наголосив, що запропоновано закріпити спрощену систему оподаткування і модернізувати її.

Зокрема, для тих, хто працює на єдиному податку, пропонувалося збільшити розмір граничної виручки до 1 млн грн, а також включити пенсійний внесок у суму єдиного податку. ПДВ пропонувалося скоротити з 20 до 15%, а також внести зміни в адміністрування цього податку.

"Ми пропонуємо ввести ПДВ односторонньої дії, коли оподатковуватися буде фактично кінцеве споживання. Це дозволить ліквідувати усі шахрайські схеми навколо ПДВ і не спричинити жодних змін для кінцевого споживача", - сказав Катеринчук.

Також, за його словами, пропонувалося звільнити від сплати ПДВ інвестиції до основних фондів і скасувати податкові накладні, податковий кредит по ПДВ і відшкодування цього податку. Податок на прибуток підприємств пропонувалося знизити з 25 до 20% і при цьому збільшити ставки амортизації. Окрім цього, пропонувалося ввести екологічний податок, який повинен був надходити до місцевих бюджетів від підприємств, що забруднюють довкілля.

Тепер, скасувавши цей законопроект, Верховна рада може зареєструвати урядовий проект Податкового кодексу.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні 9 червня схвалив проект нового Податкового кодексу.

Читайте також:

Новий Податковий кодекс передбачає 5-річні податкові канікули

Уряд ухвалив новий Податковий кодекс

Україна отримає новий Податковий кодекс до 9 липня

Уряд пообіцяв не скасовувати спрощену систему оподаткування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: