Рада провалила зміни до закону про вибори президента

В результаті старий варіант закону, який президент, КС та Венеціанська комісія визнали недемократичним, залишився чинним.

Верховна рада відхилила проект змін закону до закону про вибори президента України. Таким чином депутати проігнорували рішення Конституційного суду, який визнав закон таким, що не відповідає Конституції.

Народні обранці не підтримали жодної з 243 поправок, запропонованих для врегулювання положень виборчого законодавства.

Парламентарії також не затвердили жодної із статей в редакції першого читання, до яких були запропоновані поправки. Таким чином законопроект відхилено.

4 листопада Рада ухвалила в першому читанні зміни до законодавства про вибори президента, внесені главою держави Віктором Ющенком. Раніше депутати змогли подолати вето президента, але тепер мали врегулювати положення закону, визнані судом неконституційними.

Дві найбільші фракції парламенту - БЮТ і Партія регіонів – сперечалися щодо необхідності ухвалення закону. У ПР стверджували, що "зміна правил гри" вже під час виборчої кампанії може призвести до фальсифікації, прихильники прем'єра, навпаки, наполягали, що фальсифікації будуть, якщо закон не змінити.

Як відомо, КС  визнав неконституційними низку положень закону. Зокрема, щодо обов’язкового перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні, неможливості оскарження в судовому порядку протоколів, складених виборчими дільницями, обов’язкового проживання кандидата на посаду члена виборчої комісії на відповідній території.

На думку КС, не відповідає Основному закону і положення, що позови щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів виборчого процесу, не розглянуті судом протягом двох днів з часу закінчення голосування на виборчих дільницях, залишаються без розгляду.

Читайте також:

БЮТ вимагає перевірити, чи законно Янукович балотується в президенти

В Україні вироблятимуть горілку "Партія регіонів"

До ВР внесено законопроект про перевірку чиновників на співпрацю з КДБ

Омельченко подружився з родичами збитого ним чоловіка

ВідеоРада провалила зміни до закону про вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: