Рада рекомендувала відсторонити Черновецького

Парламент рекомендував президенту відсторонити столичного голову від посади до листопада, поки спеціальна комісія буде розслідувати його діяльність.

Верховна рада рекомендувала президенту Віктору Ющенку відсторонити Леоніда Черновецького від виконання обов'язків голови Київської міської державної адміністрації.

Про це йдеться у звіті тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування обставин порушення Конституції та законів, ухвалення протиправних дій посадовцями КМДА. За ухвалення документу проголосували 228 народних депутатів.

Народні обранці пропонують відсторонити столичного мера до 19 листопада цього року - на період діяльності слідчої комісії.

У звіті ТСК також міститься рекомендація главі держави скасувати розпорядження Черновецького про призначення відразу кількох перших заступників голови КМДА, ухвалені з порушенням законодавства.

Кабінету міністрів було рекомендовано терміново провести засідання у зв'язку з критичною ситуацією, що склалася в Києві, та надати критичну оцінку діям голови КМДА щодо призначення заступників без погодження з урядом.

Кабміну також запропоновано підготувати та внести на розгляд ВР пропозиції щодо вдосконалення законодавства України з питань організації місцевого самоврядування та виконавчої влади в Києві.

Генеральній прокуратурі та Міністерству внутрішніх справ доручено дати правову оцінку діям посадових осіб Київської міської ради та її виконавчого органу щодо обставин, викладених у звіті ТСК.

Тимчасова слідча комісія, що займається роботою київської влади, продовжить свою роботу і оприлюднить звіт 19 листопада.

Нагадаємо, звіт слідчої комісії, в якому було рекомендовано відсторонити Черновецького від посади, Рада ухвалила з другого разу. У п'ятницю, 5 червня, парламент відмовився ухвалити звіт ТСК, в  якому діяльність нинішньої столичніої влади було визнано загрозою для Києва.

В той же час, днями Конституційний суд ухвалив рішення щодо термінів повноважень достроково обраних місцевих рад і мерів міст.

Згідно з ним, термін перебування на посаді достроково переобраного Леоніда Черновецького було продовжено до 2012 року.

Читайте також:

Рада урізає повноваження Черновецького

Київські маршрутники вимагають відставки Черновецького

КС продовжив термін Черновецькому до 2012 року

За два місяці Черновецький облітав Ізраїль, Швейцарію та Францію

ВідеоРада перевірить Черновецького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: