Рада пропонує розмежувати повноваження голови КМДА і мера

Законопроектом пропонується суттєво оновити положення чинного закону з метою зміни системи організації влади у столиці.

Комітет Верховної ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до закону "Про столицю України - місто-герой Київ".

Про це повідомили в Інформаційному управлінні апарату Верховної Ради.

На засіданні комітету зазначалося, що законопроектом пропонується суттєво оновити положення чинного закону з метою зміни системи організації влади у столиці, перерозподілу повноважень між органами виконавчої влади (Київською міською державною адміністрацією) та органами місцевого самоврядування (Київською міською радою, районними у місті Києві радами та їх виконавчими органами) і їх посадовими особами.

Члени комітету акцентували увагу на положеннях проекту, які передбачають усунення практики виконання повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування місцевими державними адміністраціями та суміщення повноважень голови Київської міськдержадміністрації і Київського міського голови та зосередження виконавчих функцій в єдиному виконавчому органі міського самоврядування міста Києва, який очолює Київський міський голова.

Проект містить також положення про одночасне існування двох посад: голови районної в місті Києві ради (та голови виконавчого комітету районної в місті Києві ради, які обираються відповідною радою на строк повноважень ради.

Як повідомлялося, проект закону про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" зареєстрований у парламенті 13 травня 2009 р.

Текст документу розміщений на сайті ВР. Авторами проекту є народні депутати з усіх фракцій.

Читайте також:

Річниця переобрання Черновецького: підсумки

Кияни на референдумі висловили недовіру Черновецькому

КМДА незаконно розтратила 160 млн гривень

Мерів міст обиратимуть у два тури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: