Рада схвалила антикорупційний закон Януковича

Опозиція нарікає, що основні питання, якими передбачається відповідальність вищих посадовців за корупційну діяльність, підтримки не знайшли.

Верховна рада 15 березня прийняла у другому читанні закон "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні".

Запропонований президентом Віктором Януковичем документ підтримали 330 з 347 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Схвалення законопроекту підтримали фракції більшості - Партії регіонів, КПУ, Народної партії та група "Реформи заради майбутнього", а також частина БЮТ та НУ-НС.

Три статті та прикінцеві положення законопроекту були направлені на повторне друге читання. Після їх розгляду та схвалення законопроект буде винесено на розгляд та ухвалення в цілому.

В ході обговорення законопроекту народний депутат від НУ-НС Арсеній Яценюк зазначив, що практично усі поправки, запропоновані опозицією, відхилені, пише ЛІГА.net.

"Основні положення законопроекту, а це в першу чергу відповідальність президента, прем'єр-міністра, глави Верховної ради, міністрів, керівників спеціальних і правоохоронних органів - виключені з цього закону. Основні питання, якими передбачається відповідальність вищих посадовців, навмисно не проголосовані вами. Цей закон - не що інше як імітація боротьби з корупцією. Ви не хочете з нею боротися, ви її очолили і повністю цим задоволені", - сказав він.

Голова Верховної ради Володимир Литвин, підводячи підсумки обговорення, зазначив, що, заявляючи про те, що документ вихолощений, "ми десь на підсвідомості не хочемо і з одного, і з іншого боку, щоб цей закон був, тим більше що було багато розмов з народними депутатами, які висловлювали побоювання, щоб у разі ухвалення цього закону він не був застосований до представників опозиції. Очевидно, такі побоювання мають право на життя".

Нагадаємо, документ передбачає розширення кола суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення, а також уточнення і конкретизацію умов віднесення до числа таких суб'єктів окремих осіб; введення нового порядку здійснення фінансового контролю, встановлення обов'язку декларування як доходів, так і витрат, визначення термінів подання декларації і публікації в офіційних друкованих виданнях декларацій про майновий стан, доходи та витрати чиновників.

Проект впроваджує Єдиний державний реєстр осіб, що вчинили корупційні правопорушення, - єдину базу даних, в якій будуть зосереджені відомості про всіх осіб, притягнутих до відповідальності за здійснення корупційних правопорушень.

Читайте також:

Тюремне ув'язнення для корупціонерів замінять штрафами

Полтавського чиновника, якого судять за розкрадання, підвищили на посаді

В Україні кількість корупційних злочинів зросла на 60%

ВідеоРада схвалила антикорупційний закон Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: