Рада скасувала подорожчання сигарет

У випадку, якби депутати підтримали підвищення акцизного збору на сигарети, середня ціна пачки сигарет зросла б на 2-3 гривні.

Верховна рада 3 грудня не підтримала закон про підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби з 20% до 36% з урахуванням пропозицій глави держави.

При розгляді пропозицій президента Віктора Ющенка депутати частково підтримали лише дві пропозиції. Втім, при голосуванні в цілому, закон набрав 211 голосів депутатів з 433 зареєстрованих в залі.

При цьому народні обранці відмовились повертати закон на повторне переголосування.

Нагадаємо, згідно з новими акцизами, середня ціна пачки сигарет без фільтра мала зрости на 1 гривню - з 3 до 4 гривень, на дешеві сигарети з фільтром (такі як "Отаман") - приблизно на 1,5 гривні: з 4,25 до 5,90 гривень, для середніх за вартістю сигарет з фільтром (такі як Bond) - на 2 гривні: з 5,50 до 7,50 грн. Ціна пачки Marlboro мала зрости майже на 3 гривні - з 8 до 10,8 гривень, а пачка Parliament подорожчає на 3,5 гривні: з 11 до 14,5 гривень.

Як відомо, Верховна рада 22 жовтня ухвалила зміни до держбюджету-2009, якими було підвищено ставки акцизного збору на тютюнові вироби.

Проте 11 листопада президент Віктор Ющенко повернув закон у Верховну раду зі своїми пропозиціями. У своїх зауваженнях глава держави відзначав, що не може підписати цей закон через те, що підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби створить ризик надходження до України контрабандної продукції.

Крім того, президент наголошував, що встановлення нової (збільшеною) ставки акцизного збору на тютюнові вироби може привести до скорочення виробництва і, відповідно, зменшення об'ємів їх продажу. Як наслідок, мобілізація надходжень до державного бюджету України, зокрема з податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, може бути не забезпечена. Скорочення виробництва тютюнових виробів може привести до звільнення працівників галузі.

Читайте також:

Ющенко проти подорожчання сигарет

Виробники сигарет підняли ціни, не чекаючи указу

Антитютюнові закони збільшили контрабанду сигарет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: