Рада скасувала заборону на подорожчання ліків

Депутати не змогли подолати вето на закон, що зобов’язував аптеки продавати ліки за цінами, які склалися станом на 1 липня 2008 року.

Верховна рада 3 грудня не змогла подолати вето президента Віктора Ющенка на закон про мораторій на подорожчання ліків і виробів медичного призначення.

Закон зобов’язував аптеки продавати лікарські засоби та вироби медичного призначення за цінами, які склалися станом на 1 липня 2008 року.

Спочатку депутати не підтримали пропозиції глави держави до ветованого закону: за те, щоб підтримати зауваження Віктора Ющенка, проголосували лише 8 депутатів.

За подолання вето проголосували 218 депутатів при необхідних 300. Таким чином закон вважається скасованим.

Нагадаємо, Віктор Ющенко ветував закон "Про мораторій на підвищення цін і тарифів на лікарські засоби вироби медичного призначення" 13 листопада.

Він повернув документ до парламенту із низкою власник пропозицій. Глава держави наголосив, що закон є "економічно необґрунтованим, може призвести до низки негативних соціально-економічних наслідків". Серед них Ющенко назвав зникнення з обігу окремих видів ліків, появу підробок, поширення контрабандного імпорту.

Нагадаємо, законом про введення мораторію на подорожчання ліків пропонувалося на період фінансової кризи, до встановлення розміру мінімальної заробітної плати і пенсій на рівні прожиткового мінімуму та погашення заборгованостей із зарплат та стипендій, запровадити мораторій на підвищення цін на всі види лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Читайте також:

Ющенко дозволив аптекам підвищувати ціни на ліки

Тимошенко пообіцяла покарати аптекарів-спекулянтів

В Україні майже всі закупівлі дорогих ліків контролюють дві компанії

Близько 30 зарубіжних фармкорпорацій випробовують ліки на українцях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: