Рада спробує повернути довіру до щеплень

У кожного українця має з'явитися "Сертифікат щеплень громадянина України", де будуть фіксуватися всі щеплення, зроблені від народження.

Верховна рада прийняла закон "Про затвердження загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки". За цей документ проголосували 339 із 415 народних депутатів. Мета законопроекту - знизити рівень захворюваності, смертності та інвалідності внаслідок інфекційних хвороб, а також розвиток імунології, генної інженерії та іммунобіотехнологіі. На думку розробників програми, в разі реалізації поставлених завдань число вакцинованих буде доведено до 95%.

Фінансувати цю програму передбачається за рахунок коштів, виділених з держбюджету, а загальний обсяг витрат складе 2,93 млрд грн, з яких 2,8 млрд грн планується витратити на закупівлю імунобіологічних препаратів, проведення моніторингу та корегування заходів з імунопрофілактики, а також на розробку механізму надання державної допомоги громадянам з поствакцинальними ускладненнями.

Крім того, згідно документу, 39 млн грн будуть витрачені на заходи з попередження розповсюдження інфекційних хвороб, 16 млн грн - на обладнання складських приміщень і кабінетів, де зберігаються імунобіологічні препарати, холодильним устаткуванням. Програмою передбачено міжнародне співробітництво у сфері захисту від інфекційних хвороб, наукові розробки в галузі імунопрофілактики і підготовка фахівців з вакцинації населення.

Окремою статтею програми стала інформаційно-просвітницька робота, в рамках якої передбачається запровадити "Сертифікат щеплень громадянина України", де будуть фіксуватися всі щеплення, зроблені від народження. "Поки ми тільки почали проводити популяризацію щеплень, пояснювати населенню переваги імунопрофілактики, в майбутньому плануємо зробити соціальну рекламу на радіо і телебаченні, яка допоможе подолати негативний імідж щеплень, - розповіла перший заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська .- Уже з 2010 року в поліклініках разом з медичною карткою оформлятимуть сертифікат щеплень ".

Нагадаємо, 5 серпня, після щеплення вакциною Pentaxim померло чотиримісячне немовля в Енергодарі (Запорізька область).

17 серпня в Донецьку померли ще двоє дітей у віці трьох і чотирьох місяців. Кожен з них за кілька днів до смерті був щеплений вакциною Pentaxim виробництва французької компанії Sanofi Pasteur.

12 серпня в Івачівському районі Волині, через два дні після щеплення вакциною Pentaxim, помер 5-місячний хлопчик.

У минулому році Мінздрав також заперечував причинно-наслідковий зв'язок між смертю 17-річного школяра з Краматорська (Донецька область) Антона Тищенка і його вакцинацією індійським препаратом Trevisac проти кору та краснухи. Втім, пізніше в ході розслідувань ГПУ і спеціальної слідчої комісії Верховної ради було встановлено, що причинно-наслідковий зв'язок між смертю підлітка і вакцинацією все ж існував.

Як сказав голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва, повернути довіру населення після негативних інцидентів із щепленнями буде непросто. "Тільки скрупульозна і відповідальна робота Міністерства охорони здоров'я, а також ефективна реалізація бюджетних коштів допоможе реабілітуватися в очах всієї України", - заявила вона.

Читайте також:

На Волині після вакцинації померло ще одне немовля

В Україні за тиждень на грип захворіли понад 45 тисяч людей

МОЗ закликало "не розпалювати в державі настрої проти вакцинації"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: