Рада суддів збунтувалася проти Ющенка

Рада суддів призначила Інну Отрош на посаду голови Печерського районного суду Києва замість Володимира Колесниченка.

Зокрема, голова Апеляційного суду Харківської області Михайло Бородін cказав, що на сьогоднішньому засіданні Ради суддів було прийнято рішення змінити керівника Печерського райсуду.

Новим головою, за його словами, було призначено Отрош. Це рішення підтримали 39 членів Ради суддів, 4 – утримались, 5 – проти, поінформував Бородін.

Як повідомлялося, згідно з указами президента від 15 жовтня, Отрош було звільнено з посади голови Печерського районного суду Києва, а Колесниченка поновлено на цій посаді.

Водночас депутат від БЮТ Андрій Портнов вчора, 16 жовтня, повідомив, що Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію указу президента про звільнення Отрош.

При цьому, як заявив радник Юлії Тимошенко, колишній член Вищої ради юстиції Олександр Задорожній, на сьогодні голів судів призначає Рада суддів.

Він нагадав, що 16 травня 2007 року Конституційний суд визнав неконституційним положення частини п`ятої статті 20 Закону про судоустрій України, відповідно до якого голова суду, заступник голови суду призначаються на посаду та звільняються з посади президентом.

Після цього була ухвалена постанова Верховної ради про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад, де це доручалось Вищій раді юстиції. Однак ця постанова була оскаржена, і суд зупинив її дію, зауважив Задорожній.

Тому, за його словами, Рада суддів до остаточного врегулювання цього питання встановила порядок призначення суддів на адміністративні посади у судах загальної юрисдикції та звільнення з цих посад, згідно з яким вона сама призначає суддів на ці посади.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: