Рада ухвалила закон про держзакупівлі

В Україні два роки був відсутній закон, який би регулював питання щодо закупівлі товарів за державні кошти.

Верховна рада ухвалила закон "Про здійснення державних закупівель", що встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

За закон проголосувало 245 депутатів, зокрема 156 від Партії регіонів, 50 - від БЮТ, 10 – НУ-НС, 27 - КПУ, 2 - позафракційні. Не голосувала фракція Блоку Литвина.

Під час представлення законопроекту народний депутат від БЮТ, перший заступник голови Комітету ВР з питань економічної політики Сергій Осика наголосив, що в Україні вже два роки відсутній закон, який би регулював питання щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти.

За його словами, постанова уряду з цього приводу, по суті, відмінена Конституційним судом України. Депутат зазначив, що в країні "існує зараз повний беспрєдєл і хаос в частині закупівель, а йдеться ж про кошти державного бюджету".

Ухвалення викликало неоднозначну реакцію в залі. Бютівець Ляшко заявив, що він повертає корупцію в тендерній сфері. Його підтримав нунсівець Віктор Бондар.

"Я не розумію позицію Партії регіонів. Ваш кандидат заявив, що каленим залізом викорчовуватиме корупцію. Чом саме зараз ви приймаєте цей закон, щоб його підписав президент Ющенко, а не президент Янукович?", - запитав депутат.

"Ви ґвалтуєте Верховну раду - змушуєте порушувати регламент розгляду питання - бо не хочете, щоб ваш президент брав на себе цю ганьбу", - додав Бондар.

Комуніст Симоненко натомість звинуватив чинний уряд в тому, що 2 роки не подавав закон про заміну тендерної палати, а голосування в Раді назвав "боротьбою двох кланів".

Закон встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Він застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт - 300 тисяч гривень.

Державне регулювання та контроль у сфері закупівель здійснюють Уповноважений орган (Міністерство економіки, де передбачається створити окремий структурний підрозділ.) та інші органи відповідно до їх компетенції. Контроль у сфері закупівель, у разі наявності відповідних запитів.

Законом передбачено, що з метою розгляду скарг при Міністерстві економіки створюється і діє орган оскарження, який формується на засадах паритетної участі представників державних органів та незалежних фахівців з питань державних закупівель у складі 14 осіб, з яких не менше третини повинні бути з вищою юридичною освітою. Строк повноважень членів органу оскарження складає 3 роки.

Читайте також:

В Україні обмежили продаж та споживання слабоалкогольних напоїв

Україна попросить світ про захист через свій без'ядерний статус

Україна сподівається упродовж місяця отримати свою землю від Молдови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: