Рада відклала повернення грошей вкладникам Ощадбанку СРСР

Депутати не підтримали проект закону, який визначає принципи повернення знецінених внесків вкладників Ощадбанку СРСР.

Верховна рада провалила і відправила на доопрацювання законопроект, який визначає правові, економічні і організаційні принципи повернення знецінених внесків вкладників Ощадбанку СРСР. За таке рішення проголосували 349 народних депутатів.

Депутати не підтримали даний проект закону, поданий комуністами Петром Симоненком, Петром Цибенком і Валентином Матвєєвим. "За" проголосували 208 народних депутатів, з них 140 бютівців, 41 депутат від НУ-НС і 27 комуністів. Регіонали, депутати від Блоку Литвина і позафракційні за законопроект не голосували.

Не підтримали депутати і аналогічний законопроект депутата-регіонала Олександра Стояна. "За" проголосували 203 парламентарії: 139 бютівців, 37 депутатів від НУ-НС і 27 комуністів.

Депутати від опозиції наполягали на тому, щоб один з даних законопроектів був прийнятий сьогодні парламентською більшістю, що дозволило б почати реалізацію передвиборних обіцянок влади. "Ви говорили, що братимете гроші в тумбочці. Сьогодні тумбочка у ваших руках, що ж з вами відбулося?" - наголосив депутат-бютівець Володимир Яворівський, реагуючи на небажання регіоналів підтримувати законопроекти.

У свою чергу, представники Партії регіонів пояснювали свою позицію відсутністю державного бюджету і тим, що готується низка законопроектів, в яких буде врегульоване зокрема й це питання.

Відправлений на доопрацювання законопроект визначає правові, економічні і організаційні принципи повернення знецінених радянських внесків населення.

Законопроект також передбачає, що заощадження громадян, які вимагають відновлення, відносяться до внутрішнього державного боргу України. Компенсація втрат від знецінених грошових заощаджень проводиться виключно в грошовій формі за рахунок держбюджету у розмірі не менше розміру приросту ВВП, отриманого за рік, який передує даному бюджетному року, а також за рішенням уряду і НБУ за рахунок 50% коштів, отриманих від приватизації золотовалютних резервів НБУ. Пропонувалося визначати кошти для компенсації заощаджень у держбюджеті окремою статтею.

Читайте також:

Комунальні тарифи прив'яжуть до доходів громадян

Депутати знайшли гроші на підвищення власного комфорту

Антимонопольний комітет перевірятиме підприємства разом з міліцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: