Рада відклала продовження повноважень депутатів і Януковича

Зміни до Конституції щодо збільшення терміну повноважень президента й депутатів усіх рівнів будуть повторно розглянуті після місцевих виборів.

Верховна рада 19 жовтня скасувала своє голосування за направлення до Конституційного суду змін до Конституції щодо термінів повноважень президента і парламенту.

За дане рішення проголосували 254 із 424 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Як відомо, раніше спікер Володимир Литвин заявив, що раніше ухвалений проект змін потребує доопрацювання перехідних положень. За його словами, з ухвалених минулого тижня змін не зрозуміло, який термін триватимуть повноваження нинішньої Верховної ради.

За його словами, депутатам треба визначитися, що робити з перехідними положеннями - "доголосувати проект, або зібрати необхідну кількість підписів і проголосувати зміни до Конституції по-новому".

Литвин також зазначив, що зміни будуть ухвалюватися після місцевих виборів, щоб не  ставити під питання каденцію місцевих рад.

Верховна рада 8 жовтня направила на висновок Конституційного суду проект закону про збільшення терміну повноважень парламенту, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів з чотирьох до п'яти років.

Документом передбачено, що чергові вибори Ради й органів місцевого самоврядування проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року їхніх повноважень.

Законопроект також передбачає, що чергові вибори президента проводяться в останню неділю березня замість останньої неділі жовтня п'ятого року повноважень глави держави.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний суд визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції" від 8 грудня 2004 і доручив невідкладно привести норми законодавства у відповідність із Конституцією редакції 1996 року.

Відповідно до Конституції-1996, Рада обирається на 4 роки, а не на 5, як це передбачали внесені в неї зміни в 2004 році.

Востаннє парламентські вибори проводилися 30 вересня 2007 року.

Читайте також:

Повноваження Януковичу й депутатам продовжать найближчим часом

Депутати попросили КС збільшити їм термін повноважень

ЦВК: вибори в Раду мають пройти наступного року

Янукович обіцяє "широко" обговорити зміни до Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: