Рада відмовилась ініціювати відставку глави МВС

Комітет ВР не підтримав зарпропоновану опозицією постанову про відставку Анатолія Могильова.

Парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відмовився підтримати проект постанови про звільнення міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.

За підтримку проекту постанови про звільнення Могильова не проголосував жоден член комітету.

Документ зареєструвала група депутатів фракції "Наша Україна - Народна самооборона" ще 20 травня. Втім, більшість представників опозиції на засідання не з'явилися. А ті з них, хто прийшов, не поспішали заявляти про активну підтримку ініціативи своїх колег, пише "КоммерсантЪ-Украина" у статті "Анатолий Могилев ответил за татар".

Групу на засіданні представляв Борис Тарасюк, що зазначив, що Могильов за короткий час "зробив низку голосних заяв, а міліція під його керівництвом здійснила низку актів, що свідчать про репресивний характер і політичну мотивацію нинішньої міліції".

"Він (Могильов) виправдовував злочини сталінського режиму щодо депортації кримсько-татарского народу в 1941-1944 роках і привселюдно обвинувачував кримських татар у колабораціонізмі і співпраці з нацистами", - сказав Тарасюк.

Окремо депутат поставив у провину міністру дії міліції на мітингах опозиції в Києві і Львові. "Усе це свідчить про те, що міністр діє недемократично і має нести відповідальність за свої висловлювання", - підсумував Тарасюк.

В свою чергу Могильов спростував всі обвинувачення на свою адресу. "У всіх випадках міліція виконувала свою функцію по охороні громадського порядку", - заявив він.

З приводу кримсько-татарського народу, Могильов заявив, що його слова були вирвані з контексту. "Я висловлював думку про те, що під час сталінського режиму постраждали не тільки кримські татари, але й українці, і росіяни, і голодомор був один для всіх, тому адекватна допомога має бути для всіх", - сказав він.

"Жодна народність у країні не має таких привілеїв (як кримські татари), а вони ще цим незадоволені і постійно роблять протиправні дії", - заявив глава МВС.

Слова Могильова справили на присутніх належне враження. "Цей проект постанови є політичним піаром, не більше. Народні депутати не повинні його підтримувати", - сказав Василь Грицак (Партія регіонів). Заперечувати йому ніхто з членів комітету не став. Втім, більшість представників опозиції на засідання не з’явилися. А ті з них, хто прийшов, не поспішали заявляти про активну підтримку ініціативи своїх колег. "Я бачу, що ви на своєму місці", - сказав міністру нунсівець Володимир Стретович.

Читайте також:

Студенти вимагають відставки глави МВС

Опозиція вимагає звільнити керівника МВС через кримських татар

Глава МВС назвав судимості Януковича політичними репресіями

Меджліс звинуватив нового главу МВС у фашизмі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: