Рада відмовилась ініціювати відставку Стельмаха

Глава Нацбанку, термін повноважень якого завершився ще минулого року, надалі залишатиметься на своїй посаді.

Верховна рада відмовилась направити запит президентові Віктору Януковичу про подання щодо звільнення Володимира Стельмаха з посади голови правління Нацбанку України. За направлення цього запиту проголосувало лише 96 народних депутатів.

Народні депутати Юрій Кармазін та Микола Катеринчук (НУ-НС) просили президента невідкладно направити до ВР подання про звільнення Стельмаха у зв’язку з закінченням його повноважень. Депутати також вказували, що під час керівництва Стельмаха НБУ державі та громадянам було завдано значних збитків через нестабільність національної грошової одиниці, сприяння банківським аферам, ігнорування вимог Цивільного кодексу України, знецінення національної валюти.

Водночас депутати направили запит голові ВР Володимиру Литвину з проханням попросити Президента внести подання щодо звільнення Стельмаха.

Як відомо, п’ятирічний період повноважень глави Нацбанку Володимира Стельмаха закінчився ще 16 грудня.

Голова групи радників НБУ Валерій Литвицький повідомив, що Стельмах не збирається писати заяву про відставку, а передати повноваження, згідно із законом, він може тільки призначеному Верховною радою за поданням президента голові, та й то тільки після того як буде проголосована відставка самого нинішнього керівника НБУ.

Проте президент Віктор Янукович заявив, що Стельмах повинен продовжити працювати на посаді голови правління Нацбанку. "У мої плани не входить заміна голови Нацбанку України. Стельмах повинен працювати і ми створимо такий механізм співпраці, який задовольнить український народ ", - сказав глава держави.

Читайте також:

Стельмах таємно дав Азарову мільярд гривень

Янукович не буде звільняти Стельмаха з посади голови НБУ

Литвин: керівники НБУ та Генпрокуратури залишаться на посадах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: