Рада відмовилась контролювати доходи чиновників

Депутати провалили закон, яким пропонувалося зобов’язати держслужбовців та членів їхніх родин декларувати доходи.

Верховна рада 2 листопада провалила та направила на повторне перше читання проект закону "Про заходи державного фінансового контролю публічної служби", яким пропонувалося зобов’язати держслужбовців та членів їхніх родин декларувати доходи.

Даний документ підтримали лише 124 з 408 нардепів, зареєстрованих у сесійній залі.

Проект закону було підготовлено відповідно до положень Конвенції ООН проти корупції за ініціативою групи народних депутатів з урахуванням напрацювань, проведених в рамках реалізації в Україні програми щодо зниження рівня корупції.

Як йдеться у пояснювальній записці, метою прийняття законопроекту є створення системи декларування доходів, майнового стану та видатків осіб, уповноважених на виконання функцій держави, членів їх сімей та близьких родичів, а також ефективної системи державного фінансового контролю за таким декларуванням.

Близькими родичами в контексті цього закону вважаються члени сім'ї, до яких відносяться подружжя, діти й батьки особи, уповноваженої на виконання функцій держави, які постійно проживають разом з ним.

Декларування пропонується здійснювати перед вступом на відповідну посаду або набуття відповідного статусу в інший спосіб (наприклад обрання депутатом), щорічно під час перебування на посаді або у відповідному статусі, а також протягом двох років після звільнення або втрати відповідного статусу в інший спосіб.

Декларуванню підлягають об'єкти нерухомості та цінне рухоме майно, що належать особі на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебувають в її володінні або користуванні незалежно від форми правочину.

Відомості про видатки та правочини підлягають декларуванню лише у разі, якщо їх розмір перевищує десять місячних прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня звітного року, зазначено в документі.

Читайте також:

Прибутки українців відтепер контролюватиме новий закон

Представник Януковича: вибори в Раду відбудуться навесні 2011 року

Депутат-регіонал пригрозив закрити ток-шоу, де його позбавили слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: