Рада відмовилась позбавляти суддів і прокурорів VIP-пенсій за порушення Конституції

Судді, прокурори и слідчі можуть порушувати Конституцію, а потім жити на розкішну чиновницьку пенсію.

Верховна Рада відмовилася ухвалити закон щодо позбавлення суддів, прокурорів та слідчих їх статусних пенсій, якщо вони на своїх посадах порушували права людей.

Депутатам пропонувалось прийняти закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо правових наслідків порушення цими категоріями чиновників прав та свобод людини і громадянина, закріплених Конституцією України.

За ухвалення цього закону проголосували лише 66 народних депутатів з 364 зареєстрованих в сесійній залі.

Законопроектом передбачалося доповнити закон "Про прокуратуру", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та "Про судоустрій та статус суддів" положеннями.

Якби цей закон ухвалили, особи, пенсія яким призначена на підставі цих норм, втрачали б право на її отримання.

Але лише в разі судового рішення, яким встановлено факт вчинення суддею, прокурором чи слідчим порушення прав чи свобод громадянина, закріплених Конституцією.

І саме в період перебування на посаді, яка давала право на призначення такої пенсії. В цьому випадку, відповідно до законопроекту, пенсія нараховувалась би згідно закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Нагадаємо, 20 вересня учасники мітингу під Верховною радою намагалися прорватися до будівлі парламенту і навіть дісталися до дверей Ради, протестуючи проти планів депутатів і уряду позбавити їх пільг.

 

Читайте також:

Регіонали: через пільги афганцям не вистачить на пенсії і зарплати

У Львові чоловік здійснив самоспалення через несправедливу пенсію

Українці самі рахуватимуть свою пенсію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: