Рада відмовилась приймати бюджет-2010 у найближчі півтора місяці

Віце-спікер Лавринович наполягає на необхідності приведення у відповідність проекту держбюджету до діючого Бюджетного кодексу.

Олександр Лавринович
УНІАН
Олександр Лавринович
Верховна рада не розглядатиме проект бюджету на 2010 рік до кінця поточної сесії, тобто до лютого 2010 року. Про це на брифінгу заявив перший віце-спікер Олександр Лавринович.

Він наголосив, що у Раді склалася "безпрецедентна ситуація, коли уряд заявляє, що проект бюджету в парламент подавати не буде". Лавринович наголосив, що під час підготовки проекту бюджету Кабінет міністрів повинен керуватися не тільки пропозиціями бюджетного комітету, але й, зокрема відповідною постановою парламенту.

Віце-спікер нагадав, що, зокрема у даній постанові зазначена необхідність приведення у відповідність проекту закону до діючого Бюджетного кодексу України, провести розрахунки у відповідність до чинних законів про оплату праці і пенсійне забезпечення, а також вилучити з проекту закону зміни до податкового законодавства, соціальних законів, заморожування дії окремих статей, які не відповідають Конституції.

"Ми бачимо ситуацію, коли уряд очевидно з політичних міркувань, можливо з професійних міркувань, не готовий виконати вимоги, які зазначені в Конституції Україні і в Бюджетному кодексі, тому, я думаю, ми будемо мати велику прикрість, як для організації суспільного життя в Україні і проблеми очевидно в відносинах з міжнародними організаціями", - зазначив перший віце-спікер.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко прогнозує, що наприкінці зими у парламенті буде сформовано нову більшість, яка нарешті зможе прийняти бюджет-2010.

Вона зазначає, що законодавство, зокрема, Бюджетний кодекс, "як новий, так і старий" дозволяють уряду за відсутності закону про держбюджет на 2010 рік здійснювати бюджетне фінансування шляхом прийняття відповідної постанови уряду.

У свою чергу, заступник Тимошенко, перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що уряд не вноситиме на розгляд парламенту бюджет, доки уряд не отримає висновки бюджетного комітету Ради стосовно цього документу.

Читайте також:

Уряд не вноситиме на розгляд депутатів проект нового бюджету

Литвин: до завершення виборів бюджету не буде

Тимошенко відкрила секрет, чому не виконується держбюджет

Тимошенко очікує, що Україна перезимує без держбюджету

ВідеоРада відмовилась приймати бюджет-2010

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: