Рада відмовилась прирівнювати комунізм до нацизму

Депутати відмовились прирівнювати комунізм до тоталітарних течій і запроваджувати покарання за його пропаганду.

Верховна рада відхилила законопроект, який передбачав введення кримінальної відповідальності за пропаганду комунізму, фашизму, нацизму, інших тоталітарних течій. Крім того, покарання пропонувалося встановити за пропаганду сексизму – дискримінації за статевою ознакою.

За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту проголосували 175 депутатів за мінімально необхідних 226.

Документ передбачав запровадження покарання у вигляді штрафів та позбавлення волі на термін до 2 років за пропаганду вищезгаданих ідеологій.

Натомість Рада погодилась ввести адміністративну відповідальність за пропаганду нацизму. За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту проголосували 262 депутати при мінімально необхідних 226.

Зокрема, Рада має намір увести відповідальність за публічну демонстрацію, поширення, збут або придбання з метою збуту атрибутики, символіки, друкованих або аудіовізуальних матеріалів про нацизм; публічний показ або розповсюдження (роздавання, побутовий або комерційний прокат, обмін) атрибутики, символіки, друкованих або аудіовізуальних матеріалів про нацизм без його засудження у вигляді штрафу від 20 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначеної атрибутики, символіки або матеріалів.

За виготовлення, тиражування, збут або придбання з метою збуту атрибутики, символіки, друкованих або аудіовізуальних матеріалів про нацизм, що містять його схвалення, пропонується накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначеної атрибутики, символіки, або матеріалів.

Читайте також:

Україна не підтримала резолюцію ООН, яка засуджує героїзацію нацизму

В Україні заборонили книги Гітлера та Істархова

Польща прирівняла комуністичну символіку до нацистської

ВідеоВР погодилась ввести відповідальність за пропаганду нацизму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: