Рада відмовилась прирівнювати комунізм до нацизму

Депутати відмовились прирівнювати комунізм до тоталітарних течій і запроваджувати покарання за його пропаганду.

Верховна рада відхилила законопроект, який передбачав введення кримінальної відповідальності за пропаганду комунізму, фашизму, нацизму, інших тоталітарних течій. Крім того, покарання пропонувалося встановити за пропаганду сексизму – дискримінації за статевою ознакою.

За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту проголосували 175 депутатів за мінімально необхідних 226.

Документ передбачав запровадження покарання у вигляді штрафів та позбавлення волі на термін до 2 років за пропаганду вищезгаданих ідеологій.

Натомість Рада погодилась ввести адміністративну відповідальність за пропаганду нацизму. За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту проголосували 262 депутати при мінімально необхідних 226.

Зокрема, Рада має намір увести відповідальність за публічну демонстрацію, поширення, збут або придбання з метою збуту атрибутики, символіки, друкованих або аудіовізуальних матеріалів про нацизм; публічний показ або розповсюдження (роздавання, побутовий або комерційний прокат, обмін) атрибутики, символіки, друкованих або аудіовізуальних матеріалів про нацизм без його засудження у вигляді штрафу від 20 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначеної атрибутики, символіки або матеріалів.

За виготовлення, тиражування, збут або придбання з метою збуту атрибутики, символіки, друкованих або аудіовізуальних матеріалів про нацизм, що містять його схвалення, пропонується накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначеної атрибутики, символіки, або матеріалів.

Читайте також:

Україна не підтримала резолюцію ООН, яка засуджує героїзацію нацизму

В Україні заборонили книги Гітлера та Істархова

Польща прирівняла комуністичну символіку до нацистської

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: