Рада відмовилась розривати "харківські угоди", щоб "віддячити" Росії за Крим

Депутати від парламентської більшості вважають, що російський флот має залишитись в Севастополі з міркувань вдячності, оскільки Росія колись "подарувала" Крим Україні.

Верховна рада відмовилась розглядати запропонований опозицією законопроект про денонсацію "харківських угод" - договору між Україною і Росією щодо перебування Чорноморського флоту РФ в Криму.

Депутати від парламентської більшості вважають, що російський флот має залишитись в Севастополі з міркувань вдячності, оскільки Росія колись "подарувала" Крим Україні.
 
Питання про включення законопроекту нардепа від НУ-НС Андрія Парубія до порядку денного підтримали лише 113 парламентарів при необхідних 226, пише "Коммерсант-Украина".

Парубій, представляючи законопроект, стверджував, що угода між Україною і Росією була ратифікована всупереч національним інтересам і ставить під загрозу національну і економічну безпеку України, посилюючи її залежність від енергоресурсів Росії.

Але у фракції Партії регіонів категорично відмовились підтримати законопроект і назвали аргументи опозиції "нікчемними".

"Аргументи про денонсацію, які привів доповідач, нікчемні, просто нікчемні! Свого часу, колись, в 1956 році, Росія безоплатно, не беручи ніяких зобов'язань з України, подарувала Україні дійсно перлину! І ми ось хоч би з вдячності, хоч би... А Росія ніколи не вимагала повернення цієї землі, ніколи! ми ось так по-хамському поводимося", - заявив член фракції Партії регіонів Іван Вернидубов.

Як відомо, 27 квітня 2010 року парламент ратифікував угоди, укладені президентами України й Росії Віктором Януковичем і Дмитром Мєдвєдєвим у Харкові. Цими угодами, було пролонговано базування російського Чорноморського флоту в Криму до 2042 року в обмін на знижки на російський газ.

На сьогодні ставлення українців до підписання "Харківських угод" погіршилось: 38% опитаних ставляться до цього в цілому позитивно, тоді як 31% дотримується протилежної точки зору. У квітні минулого року в цілому позитивно їх оцінювали 58%, негативно - 26%.

Читайте також:

Москва: Янукович обіцяв вирішити питання ЧФ РФ без шкоди для Росії

Рада підтримала розірвання "Харківських угод"

Мєдвєдєв і Янукович придумали "Харківські угоди" на дачі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: