Рада відмовилась створити Національний антикорупційний комітет

Депутати не підтримали ідею про створення державного органу зі спеціальним статусом, який міг би протидіяти корупції у вищих ешелонах влади.

Верховна рада 7 липня провалила закон про створення Національного антикорупційного комітету, покликаного протидіяти корупції у вищих ешелонах державної влади.

За відповідний документ, внесений на розгляд парламенту депутатом Арсенієм Яценюком (НУ-НС), проголосували 115 депутатів, а за те, щоб відправити його на повторне перше читання - 127 народних депутатів. Таким чином, закон вважається відхиленим.

Яценюк, представляючи свій документ, нагадав, що Україна по рівню боротьби з корупцією обіймає "почесне 146-е місце між Кенією та Еквадором". За словами депутата, без корупції в Україні не можна ані з'явитися на світ, ані померти, і основна проблема полягає в тому, що корупція виходить з найвищих ешелонів влади.

Для подолання корупції Яценюк пропонував не лише провести системні реформи, але й створити державний орган зі спеціальним статусом, який міг би протидіяти корупції у вищих ешелонах влади. Яценюк сподівався, що депутати підтримають його законопроект, і це стане "першим кроком до формування органу, який реально оголосить війну корупції".

Нагадаємо, Верховна рада вже двічі відкладала набуття чинності пакету антикорупційних законів - "Про принципи запобігання і протидії корупції", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно відповідальності за корупційні правопорушення" і "Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень".

Вперше вони були відтерміновані з 1 січня на 1 квітня 2010 року, вдруге - з 1 квітня 2010 року на 1 січня 2011 року.

А от орган під назвою Національний антикорупційний комітет в Україні вже створений і діє з березня як консультативно-дорадчий орган при президенті.

Склад цього комітету затвердив Віктор Янукович. До нього увійшли сам Янукович, прем'єр-міністр Микола Азаров, міністр юстиції Олександр Лавринович, спікер Верховної ради Володимир Литвин, голова адміністрації президента Сергій Льовочкін, генпрокурор Олександр Медведько, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, глава Верховного суду Василь Онопенко та інші.

На першому ж засіданні Національного антикорупційного комітету глава держави запропонував створити в Україні окремий орган, який спеціалізується на боротьбі з корупцією. Проте керівники силових відомств заявили, що такий крок є передчасним, і в підсумку Янукович з їх думкою погодився.

Читайте також:

Янукович відмовився створити орган по боротьбі з корупцією

Янукович відклав реалізацію антикорупційних законів на рік

Україна потрапила в "чорний список" найкорумпованіших країн світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: