Рада відмовилась звільнити Бойка з посади міністра палива та енергетики

Опозиція звинуватила Бойка у лобіюванні інтересів компанії RosUkrEnergo під час судового процесу RUE проти НАК "Нафтогаз Україна".

Верховна рада 7 липня провалила запропоновану опозицією постанову про звільнення з посади міністра палива та енергетики Юрія Бойка.

За відповідне рішення проголосували 157 депутатів при необхідних 226, зокрема 122 від БЮТ та 35 від НУ-НС. Жоден депутат з парламентської коаліції не підтримав відставку міністра.

Автори постанови, депутати Сергій Соболєв (БЮТ) та Роман Зварич (НУ-НС) звинувачують Юрія Бойка у лобіюванні інтересів компанії Дмитра Фірташа RosUkrEnergo під час судового процесу RUE проти НАК "Нафтогаз Україна".

Як відомо, Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс рішення у тривалій суперечці між компанією RosUkrEnergo і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав RosUkrEnergo.

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

"Аналіз зазначених рішень Арбітражного інституту Стокгольмської торгової палати дає всі підстави вважати, що міністр палива та енергетики України Бойко Юрій Анатолійович не забезпечив належним чином захист інтересів держави Україна у даному судовому процесі, а навпаки своїми діями і рішеннями захищав інтереси RosUkrEnergo", - йдеться у проекті постанови.

Зазначимо, що Юрія Бойка разом з екс-прем'єром Юлією Тимошенко та екс-міністром палива та енергетики Юрієм Проданом та членами ради директорів RosUkrEnergo викликають на засідання парламентської слідчої комісії 12 липня для надання інформації щодо позову RosUkrEnergo до "Нафтогазу".

Читайте також:

Верховна рада більше не буде звільняти міністрів

Тимошенко допитають у Раді у справі RosUkrEnergo

Чому звільнили Семиноженка: Резекція гуманітарної півкулі

Отставка за минуту - звільнення Семиноженка у версіях аналітиків

ВідеоРада відмовилась звільнити Бойка з посади міністра палива та енергетики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: