Рада відмовилася карати спонсорів терористів

Депутати не змогли набрати більшість, щоб проголосувати за кримінальну відповідальність за фінансування тероризму та розслідквання таких злочинів СБУ.

Верховна Рада відмовилася встановити кримінальну відповідальність за фінансування тероризму.
За прийняття законопроекту №4309 "Про внесення змін у деякі закони (про боротьбу з фінансуванням тероризму)" проголосувало 174 депутати при мінімально необхідних 226.

Таким чином, парламент відмовився встановити кримінальну відповідальність за фінансування тероризму, тобто навмисні дії з метою надання чи збору інформації або надання фінансових послуг з розумінням того, що кошти будуть використані для організації, підготовки або здійснення теракту - у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років з конфіскацією майна й коштів здійснення злочину.

За повторні такі дії передбачалося встановити відповідальність у вигляді позбавлення волі від 8 до 12 років, а за скоєння такого злочину організованим угрупованням, якщо воно спричинило загибель людини або інші тяжкі наслідки - позбавлення волі від 8 до 15 років з конфіскацією майна й засобів злочину.

Досудове слідство у злочині, пов'язаному з фінансуванням тероризму, парламентарії відмовилися покласти на Службу безпеки України.

Також передбачалося включити держкомітет фінансового моніторингу в перелік суб'єктів, які мають право брати участь у запобіганні, виявленні й припиненні терористичної діяльності.

У чинному законодавстві такі норми відсутні.
Нагадаємо, країни Організації за демократію й економічний розвиток - ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова) мають намір домовитися про співробітництво в боротьбі з тероризмом.

Кабінет Міністрів і Національний банк визначили шляхи протидії фінансуванню тероризму й легалізації отриманих злочинним шляхом доходів в 2009 році.

Метою затверджених заходів є вдосконалення системи протидії фінансовим злочинам і впровадження рекомендацій міжнародної організації з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом, (FATF) боротьби з фінансуванням тероризму.

Читайте також:

СБУ вилучила з Інтернету підручник з тероризму

Фаст-фуд звинуватили у пропаганді тероризму

Американським школярам на уроці запропонували спланувати теракт

Для в'язнів Гуантанамо підготували порожню тюрму в Монтані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: