Рада відмовилася робити чиновників безпартійними

Депутати прийняли за основу президентський проект закону про держслужбу, однак виключили норму про безпартійність чиновників.

Верховна рада на засіданні 7 квітня прийняла за основу президентський законопроект "Про державну службу", виключивши звідти пункт про заборону держслужбовцям бути членами політичних партій.

Документ із вилученням низки положень підтримали 263 народні обранці.

Із законопроекту вилучено також норму про право держслужбовців виходити на пенсію у 65 років, а також пункт про помічників-консультантів народних депутатів.

Документом пропонується визначення основ державної служби, порядку вступу на державну службу, її проходження та припинення, правового статусу державних службовців, засад їх соціального і правового захисту.

Проектом, зокрема, передбачено класифiкацiю посад службовцiв за групами i пiдгрупами замiсть нинiшнiх категорiй. Як нововведення пропонується подiл на п'ять груп (А-Д), а кожної з них - на чотири пiдгрупи.

Пропонується також процедура оцiнювання службової дiяльностi держслужбовця замiсть нинiшньої атестацiї та щорiчної оцiнки виконання обов'язкiв i завдань.

Крім того, пропонується виключити із сфери дії законодавства про державну службу значне коло осіб (зокрема, президента України, членів Кабміну, перших заступників та заступників міністрів, народних депутатів, працівників прокуратури, яким присвоюються класні чини, суддів тощо).

Нагадаємо, даний документ - це один з чотирьох законопроектів, які складають кістяк змін, визначених концепцією адміністративної реформи.

4 квітня міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що готовий пожертвувати нормою про безпартійність держслужбовців заради своєчасного ухвалення цього закону.

Читайте також:

Януковичу і міністрам дозволили не декларувати доходи

Реформи Януковича: чисельність співробітників АП зросте

Янукович "по-доброму" попросив розпочати звільнення чиновників

Український депутат отримує за місяць стільки, скільки його виборець за 2 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: