Рада відмовилася відновити смертну кару

Лише 32 депутати підтримали законопроект, яким пропонувалося доповнити Кримінальний кодекс статтею про визначення смертної кари як міри покарання.

Верховна Рада відмовилася визначити смертну кару видом покарання за важкі і особливо важкі злочини.

За ухвалення законопроекту №4432 проголосували 32 депутати при мінімально необхідних 226.

Законопроектом пропонувалося доповнити Кримінальний кодекс статтею 641 "Смертна кара" і віднести смертну кару до переліку видів покарання, які можуть бути застосовані судом до осіб, визнаних винними в здійсненні ряду злочинів.

Документ передбачав встановлення можливості застосування смертної кари як виняткової міри покарання за такі важкі і особливо важкі злочини: умисне вбивство (ч.2 ст.115), розбій (ч.4 ст.187), бандитизм (ст. 257), терористичний акт (ч.3 ст. 258), отримання хабара (ч.3 ст.368), торгівля людьми (ч.3 ст.149), контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів (ч.3 ст.305).

Нагадаємо, в лютому 2000 року Рада ратифікувала протокол №6 до Конвенції про захист прав і свобод людини, що стосується відміни страти в мирний час.

28 листопада 2002 року Рада підтвердила відміну смертної кари, ратифікувавши "Протокол №13 до Конвенції про захист прав і основних свобод людини, яка стосується відміни смертної кари за будь-яких обставин".

У березні 2008 року Рада відмовилася відновити смертну кару за особливо важкі злочини.

Відзначимо, що кількість українців, які підтримують смертну кару, зросла: якщо у 2007 році за смерну кару виступали 58,7%, то в цьому році - майже 80%.

Читайте також:

80% українців підтримали введення смертної кари

Комуністи пропонують відновити смертну кару

Двоє сумчан закопали людину живцем, знімаючи це на мобілку

У Китаї смертні вироки виконуватимуть "на дому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: