Рада відмовилася ввести відповідальність за приниження українського народу

Законопроект передбачав до 6 місяців арешту за приниження національних, духовно-культурних та морально-етичних цінностей українців.

Верховна рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність для посадових осіб за публічне приниження гідності українського народу.

За прийняття законопроекту №2136 проголосували 170 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Законопроектом пропонувалося встановити, що приниження гідності українського народу - це будь-які дії, спрямовані на наругу над традиційними національними духовно-культурними, морально-етичними цінностями, етнічною самобутністю й історичною пам'яттю українського народу, які підривають його авторитет серед інших народів і ганьблять почуття його самоповаги.

Крім цього, документ передбачав введення до Кримінального кодексу нової статті 337-1, що передбачає за приниження достоїнства українського народу, вчинене посадовими особами органів державної влади й місцевого самоврядування, штраф від 250 до 300 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців з позбавленням права обіймати посаду або займатися певною діяльністю на строк до двох років.

Законопроект також передбачав внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, які встановлюють, що приниження гідності українського народу несе за собою накладення штрафу від 50 до 150 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

У лютому 2009 року депутат Ради, член фракції Блоку Литвина Олег Зарубінський зареєстрував у парламенті відповідний законопроект.

Нагадаємо, в червні 2009 року Віктор Ющенко підписав закон про посилення відповідальності за наругу над державними символами України.

Законом встановлюється кримінальна відповідальність за наругу над державним прапором України, державним гербом України, публічну наругу над державним гімном України у вигляді позбавлення волі терміном до трьох років.

Читайте також:

На Запоріжжі п’яні дівчата сплюндрували й підпалили державний прапор

У Кіровограді з'явилися білборди з написом "Окраїно! Пам'ятай ім'я своє!"

У Севастополі депутат райради спалив паспорт через присвоєння Героя Бандері

Українців принижують в Євросоюзі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: