Рада відмовилася засудити газові контракти з РФ

Голова тимчасової слідчої комісії ВР заявила, що Україна отримала занадто дорогий газ. Парламент з цим не погодився.

Верховна рада відмовилася підтримати постанову "Про звіт тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування стану функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках".

За документ, внесений головою комісії, депутатом від Партії регіонів Інною Богословською, проголосували 192 депутати із 437 зареєстрованих в залі.

Документ, зокрема, визнавав, що "українська сторона діяла непрофесійно, провокувала конфлікт і здійснила скоординований шантаж російської сторони, що призвело до зриву поставок газу".

З трибуни парламенту Богословська заявила що газові контракти з Росією невигідні для України. За її словами, у контракті було закладено невиправдано високу ціну блакитного палива для України - 450 доларів за тисячу кубометрів.

У той же час, не було враховано, що Україна є найбільшим імпортером російського газу в Європі, не надано оптової знижки, з базової ціни не було відраховано вартість транзиту газу українською територією та територією Європи, яка включається до ціни блакитного палива.

Крім того, Богословська зазначила, що уряд не добився адекватного ціні на газ підвищення ставки на транзит російського палива територією України.

За словами голови ТСК, у 2010 році газ для України ставка на транзит газу становитиме від 2,42 до 2,47 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів, що нижче за ринкову ціну. Зараз Росія платить за транзит свого палива 1,7 долара.

Нагадаємо, Україна та Росія підписали десятирічні контракти на постачання і транзит газу 19 січня.

Згідно з документом, ціна газу для України буде коливатися в залежності від ціни на нафтопродукти і обраховуватися за спеціальною формулою.

За інформацією "Нафтогазу України", в першому кварталі 2009 року Україна буде отримувати газ по 360 доларів за тисячу кубометрів, у другому кварталі - по 270 доларів, у третьому - по 219 доларів, у четвертому - по 162 долари.

Читайте також:

Україна буде платити за газ 162 долара

Мєдвєдєв: Україна повинна заплатити Європі за "газову війну"

Україна та Росія підписали "газовий мир" на 10 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: