Рада відмовилася засудити слова Путіна про роль України у ВВВ

За прийняття відповідного проекту постанови № 7493 проголосували 97 депутатів при мінімально необхідних 226.

Верховна рада відмовилася засудити заяву прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна про роль України у Великій Вітчизняній війні. За прийняття відповідного проекту постанови № 7493 проголосували 97 депутатів при мінімально необхідних 226.

Як повідомляється, у заяві Ради пропонувалося відзначити, що висловлювання Путіна, який заявив 16 грудня, що СРСР і без Україну переміг би у війні, нівелюють роль України і українського народу у визволенні світу від фашизму, зменшують український внесок у перемогу.

Також пропонувалося також просити владу Росії не допускати спекуляції на гуманітарних темах і закликати керівництво Росії з повагою ставитися до трагічних сторінок історії України.

Рада, відхиливши проект постанови, також відмовилася звернутися до російської влади з закликом будувати двосторонні відносини виключно на основі глибокого взаємоповаги і рівноправного партнерства.

Як відомо, 16 грудня Путін заявив, що Радянський союз переміг би у ВВВ і без України.

МЗС України розцінило цю заяву російського прем'єра як його особисту позицію і не визнало за необхідне дати йому офіційну оцінку.

Заява Путніа, натомість, викликала бурхливу реакцію. Зокрема, у НУ-НС заявили, що своїми словами Путін принизив пам'ять мільйонів українців, які загинули у боях проти фашизму.

У той же час активісти українського ветеранського руху зауважили, що Путін не хотів образити Україну.

Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що внесок кожного із союзників антигітлерівської коаліції в перемогу над фашизмом у Другій Світовій війні абсолютно беззаперечний.

Читайте також:

Ющенко назвав заяву Путіна про Велику Вітчизняну приниженням нації

Путін хотів би, щоб Янукович був більш послужливим "регентом"

Путін порадив американцям свої улюблені книжки про війну

Нємцов: Путін вважає всіх українців у Росії бандерівцями

ВідеоПутін: Росія виграла б Велику Вітчизняну війну і без України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: