Рада відправить Ющенка на аналізи

Розслідування справи про отруєння Ющенка зайшло у глухий кут. Рада рекомендує знову взяти в Ющенка біологічні зразки для аналізів.

Проміжний звіт парламентської комісії з розслідування обставин отруєння Віктора Ющенка буде представлено у Верховній раді найближчого сесійного тижня. За повідомленням прес-служби комісії, цей документ уже передано до секретаріату парламенту.

У проміжному звіті тимчасової слідчої комісії, затвердженому в п'ятницю, констатується, що за понад 5 років, які спливли з вересня 2004 року, Генпрокуратура так і не висунула обвинувачення у справі "про отруєння" нікому конкретно.

Прокурори не встановили ні місця, ні часу вчинення злочину, не встановили навіть сам факт навмисного отруєння Ющенка, зазначається в звіті.

Натомість, стверджують депутати, окремі представники ГПУ здійснюють масштабну фальсифікацію розслідування, нав'язуючи суспільству єдину і нічим не підтверджену версію – про навмисне отруєння.

На думку членів комісії ВР, таким чином Генпрокуратура свідомо вводить в оману усю українську і світову громадськість.

Члени слідчої комісії ВР одностайно рекомендують керівництву ГПУ терміново змінити керівника і весь склад слідчо-оперативної групи у справі, одночасно порушивши кримінальну справу проти її керівника Галини Климович за зловживання і злочини, допущені в ході розслідування попередніх кримінальних справ на попередніх прокурорських посадах.

Вони також рекомендують ГПУ взяти в Ющенка біологічні зразки для аналізів та експертиз щодо вмісту діоксину у крові на базі сертифікованої лабораторії діоксинового центру Інституту екогігієни й токсикології ім. Л.Медведя, а за необхідності – залучити іноземних фахівців.

Адже, як повідомив Комісії офіційним листом перший віце-прем'єр Олександр Турчинов, українська лабораторія відповідає найвищим міжнародним стандартам, а результати її аналізів і досліджень визнаються відповідними іноземними лабораторіями країн-членів ЄС, США, Японії й інших.

ТСК також зазначає, що володіє матеріалами, які свідчать про можливу участь у "діоксиновій справі" іноземних спецслужб.

Зокрема, за інформацією комісії, спецслужби США втручалися в хід президентської кампанії 2004 року – про що нібито свідчить телефонна розмова осіб на ймення "Марта" й "Роман", запис якої потрапив до комісії і пройшла фоноскопічну експертизу. Документи цього факту передані до Генпрокуратури для слідчої перевірки.

Комісія вирішила не запрошувати ані Чумаченко-"Марту", ані "Романа", бо розслідування фактів шпигунства на користь інших держав – компетенція СБУ, а не ТСК. Попередній звіт буде зачитано на засіданні ВР головою ТСК Володимиром Сівковичем (Партія регіонів). Остаточний звіт буде надано пізніше.

Читайте також:

Березовський звинуватив Путіна в отруєнні Ющенка

БЮТ вдруге попросив генпрокурора перевірити причетність Червоненка до отруєння Ющенка

Шуфрич: тільки психу можна було доручити справу про отруєння Ющенка

Янукович відмовляється свідчити у справі отруєння Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: